Україна

Page 1 of 3012345...102030...Остання »

Над приборканням наслідків вибуху четвертого реактору ЧАЕС, який стався 26 квітня 1986-го року, у різні роки трудилися близько 600 тисяч людей.

Читати далі

Цей пам’ятний день парламент України затвердив 17 січня 2017 року.

Його започатковано з  метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Історія виникнення цього дня починається 14 березня 2014-го. Тоді перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування відповідного батальйону.

Як пише на своїй сторінці у Facebook синоптик Наталка Діденко, з вечора 2 березня й упродовж 3 березня на всій території нашої держави очікуються снігопади, хуртовини та штормовий вітер.

Цю інформацію підтверджує й GISMETEO. Відповідно до повідомлення інтернет-ресурсу, на вихідні в Україні оголошено штормове попередження. Зокрема, на Харківщині передбачається сильний сніг і заметілі. Отже, будьмо напоготові протистояти негоді.

 

Пам’ятний день започатковано відповідним Указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року. 

Сьогодні українці віддають данину шани співвітчизникам, полеглим під час подій Революції Гідності в листопаді 2013 —- лютому 2014 років.

20 лютого — увійшло в історію революційної хроніки, як один із найкривавіших днів. Саме тоді від пуль снайперів на вул. Інститутуській у Києві загинули близько ста мирних протестувальників. Згодом їх назвуть Небесною Сотнею.

Серед полеглих троє харків’ян — Юрій Паращук, Євген Котляр і Владислав Зубенко. Останній, 20 лютого, отримав важкі поранення, від яких  пізніше помер у лікарні.

самоврядуванняСьоме грудня — офіційне професійне свято працівників міських, сільських, селищних, районних та обласних рад.  Саме на цих людей покладається важлива місія щодо розбудови територіальних громад і захисту інтересів їхніх мешканців. Реформа децентралізації, яка триває  в Україні, розширює не лише повноваження народних обранців, а й сприяє збільшенню фінансових ресурсів для розвитку територій. Сутність реформування полягає в тому, аби громади мали спроможність самостійно вирішувати питання місцевого значення. Децентралізацію вважають основою стратегії модернізації України.

1417858380_6Свято було започатковане відповідною постановою Верховної ради України в 1993 році. Відтоді відзначається щорічно, 6 грудня, проте не є вихідним днем. Ця дата невипадкова. Вона пов’язана з надзвичайно  важливою подією в історії нашої держави. Після проголошення незалежності України почалася підготовка нормативно-правової бази для створення національних збройних сил. Саме 6 грудня 1991 року український парламент затвердив два значущих закони “Про оборону України” та “Про збройні сили України”. А через два роки ухвалив рішення відзначати День збройних сил України.

День гідності та свободиСвято встановлене відповідно до Указу Президента України № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року. У преамбулі документа зазначено, що його метою є утвердження в Українi iдеалiв свободи i демократiї, збереження та донесення до сучасного i майбутнiх поколiнь об’єктивної iнформацiї про доленоснi подiї в Українi початку XXI столiття, а також вiддання належної шани патрiотизму й мужностi громадян, якi восени 2004 року та у листопадi 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цiнностей, прав i свобод людини i громадянина, нацiональних iнтересiв нашої держави та її європейського вибору.

депортаціяУ післявоєнні роки відбулася наймасовіша депортація населення Західної України у віддалені райони СРСР. Протягом доби із західних областей України було вилучено 26 682 сімей спецпереселенців або 76 192 особи. 

Читати далі

Саim578x383-slavyansk_informator.lg.uaме цього липневого дня 2014 року бойовики самопроголошеної ДНР остаточно покинули Краматорськ та Слов’янськ, натомість українські військові підняли над містами жовто-блакитний прапор. Читати далі

З днем Конституції

Page 1 of 3012345...102030...Остання »