байбак ТимкоЩорічно, 2 лютого, у Сполучених штатах Америки та Канаді відзначають День сурка. За поведінкою звірятка роблять прогноз на прийдешню весну. Цю традицію святкування з 2004 року започаткували на біологічній станції Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, розташованого в селищі Гайдари Зміївського району. Нинішнього року байбак Тимко ІІ, який мешкає на станції, передбачив ранню та теплу весну. Свій прогноз Тимко ІІ робив уже вп’яте поспіль. До цього часу народним синоптиком “працював” його попередник, Тимко І.

Оскільки погода сьогодні була хмарною, Тимко не зміг побачити свою тінь. Це означає, що зима невдовзі закінчиться і вже за шість тижнів настане весна. Проте за словами начальника біологічної станції Віктора Токарського, який опікується звірятком, місяць лютий буде холодним.

Тимко також передбачив, що українці будуть багатими в 2015 році. Перед ним поставили два кошики: один з дрібними грошима, інший – із золотим батоном, гирями, євро і доларами. Тимко вибрав другий, пише Харківська Медіа група «Об’єктив».