OLYMPUS DIGITAL CAMERAОстанніми роками кількість прихильників велосипедного туризму постійно зростає. Чимало любителів цього виду спорту мешкають і в нашому районі. Серед них багато дітей і підлітків.

 Останнього дня січня Красноградщина приймала учасників регіональних змагань із велотуризму серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Турнір проходив на базі багатопрофільного ліцею та зібрав близько 200 юних спортсменів.

До нашого міста з’їхалися велотуристи  Сахновщинського, Барвінківського, Кегичівського та Нововодолазького районів. Виступали й юнаки та дівчата місцевих шкіл. Спортсмени змагалися у навичках фігурного водіння велосипеда. Паралельно брали участь у конкурсах в’язання вузлів і орієнтування на місцевості, зокрема, визначали азимут – кут між напрямом на північ і предметом. Також писали тести на знання правил дорожнього руху  та демонстрували  навички надання долікарської медичної допомоги.

– З велосипедом я не розлучаюся  навіть узимку, — розповів один з учасників змагань, дев’ятикласник НВК № 3 Ярослав Зварич. — Велоспорт для мене — насамперед здоров’я. Як і багато моїх однолітків, я теж люблю посидіти за комп’ютером, проте гарну фізичну форму таким чином не набудеш.

Згодна з ним була  й інша спортсменка, Олексанра Чупріна, учениця 10 класу Миколо-Комишуватського НВК. Велотуризмом  дівчина займається вже кілька років. Торік була призером обласних змагань, у майбутньому планує стати вчителем фізкультури.

– Заняття спортом додають упевненості в собі та своїх силах, — говорить Саша. — Влітку ми ходили з друзями в похід. Там моє вміння в’язати вузли ще й як знадобилося!

Рівень підготовки наших  велотуристів відзначив і член журі змагань Петро Ободовський. Чоловік очолює відділ туризму та спортивного орієнтування обласної станції юних туристів, тож із проблемами та перспективами розвитку цього виду спорту добре обізнаний.

– Через фінансові труднощі підтримувати та розвивати мережу дитячих і юнацьких гуртків велосипедного туризму  стає дедалі складніше, проте Красноградщина в цьому плані район унікальний, — зазначив він.

П. Ободовський відзначив активну роботу вчителя Добренського НВК, тренера з велотуризму Василя Харченка, керівника відділу освіти РДА Антоніни Турової, фахівців галузі Надії Водницької й Галини Жученко. Завдяки їм, цей вид спорту в районі розвивається.

Зараз під егідою районного центру дитячої та юнацької творчості на базі Добренського, Миколо-Комишуватського та Кобзівського НВК працюють гуртки, які готують талановитих спортсменів для збірної області з велоспорту. У 2013 році вихованці В. Харченка, Інна Бондаренко та Павло Гуцуляк, були призерами чемпіонату України з велотуризму серед юніорів. Тепер вони навчаються у Харківській державній академії фізичної культури та невдовзі самостійно займатимуться тренерською діяльністю.

Натомість спортивний сезон із велотуризму триває. У травні на Кіровоградщині відбудеться Кубок України серед юніорів і юнаків. А в липні на Закарпатті молодь змагатиметься за титул чемпіонів України з цього виду спорту.

Результати, які вибороли учасники регіональних змагань із велотуризму в Краснограді, можуть зіграти вирішальну роль під час відбору спортсменів на ці турніри.

Цікаво знати

***

Красноградщина має гарні спортивні традиції. Наприкінці 70-х – поч. 80-х р. р. минулого століття команда технікуму механізації сільського господарства ім. Ф. Я. Тимошенко виграла чемпіонат України з велоспорту серед аграрних середньо-спеціальних навчальних закладів.

***

У селі Старовірівка  на Нововодолажчині, що межує з с. Кирилівка та Гранове Красноградського району, у 1948 році народилася двократна чемпіонка світу та багаторазова чемпіонка СРСР із велоспорту Раїса Андріївна Ободовська. Уперше на найвищу сходинку  п’єдесталу першості світу Раїса зійшла у 1968 р. у столиці Італії Римі. За рік потому, в 1969,  виграла світові змагання в м. Брно в Чехословаччині.