податокІз 2015 року податок на нерухоме майно та акцизний збір повинні стати одним із важливих джерел наповнення місцевих бюджетів. Законодавство зобов’язало  органи влади на місцях  ухвалити ставки оподаткування до 1 лютого.

Як розповіла Хрестищенський сільський голова Надія Дзябура, відповідні рішення були прийняті на сесії сільради 28 січня. Нині тут, як  і в багатьох інших територіальних громадах району, спостерігається складна демографічна ситуація. Населення  старіє та поступово  скорочується, а молодь шукає  кращого життя в місті. Тож платоспроможних платників податків у сільській місцевості небагато. Зважаючи на це, депутати затвердили ставку податку на нерухомість на рівні 0,01% від розмiру мінімальної заробітної плати, встановленої законoм на 1 січня звітнoгo року. Наразі на 01.01.2015 вона становила 1218 гривень.

Ставку акцизного податку сесія сільради ухвалила на основі Податкового кодексу із застосуванням мінімальних ставок на рівні 5%.

Також депутати затвердили пільги зі сплати земельного податку для окремих категорій громадян. Зокрема, ними користуватимуться пенсіонери за віком, інваліди І-ІІ груп, громадяни, що мають 3 та більше неповнолітніх дітей, ветерани війни та прирівняні до них категорії, чорнобильці. До цього переліку також включили осіб, які постраждали внаслідок антитерористичної операції на сході країни.