мамографіяЗа медичною статистикою, злоякісні новоутворення молочних залоз посідають одне з перших місць у переліку онкозахворювань жінок. Лікарі стверджують, що  кращою профілактикою цієї недуги є мамографія – рентгентовське дослідження грудей. Вже кілька років цей новий метод ранньої діагностики хвороби доступний всім мешканкам Красноградщини. Однак  знають про це далеко не всі. Із запитанням про можливість проходження дослідження  до редакції районної газети зателефонувала жителька Піщанки. Необхідну інформацію з’ясовували в розмові з заступником головного лікаря ЦРЛ із медичної частини, головою протиракової комісії Вірою Горбович.

– Наразі  комплексне рентгенівське дослідження грудної залози жінки різних вікових груп можуть пройти в кабінеті мамографії, розташованому на першому поверсі терапевтичного відділення районної лікарні, – повідомила вона. – Кабінет працює щодня, крім неділі, з 8.00 до 13.00 години. Діагностику проводить лікар-рентгенолог Микола Стогній.

Аби пройти дослідження необхідно взяти направлення в сімейного лікаря або звертатися, зважаючи на показники здоров’я, за рекомендацією вузьких спеціалістів. Зокрема, хірурга, гінеколога чи онколога. У день діагностики бажано не наносити на шкіру тулубу дезодоранти, парфуми та будь-які інші косметичні засоби, які можуть негативно вплинути на якість рентгенівських знімків. Протипоказань для проведення мамографії фактично немає. Єдине виключення – вагітність і годування дитини груддю. Про це пацієнтка зобов’язана повідомити лікаря завчасно.

З профілактичної метою медики радять жінкам віком після 40 проходити мамографію один раз у два роки, після 45 – щорічно. У разі необхідності лікар порекомендує вам проходити діагностику частіше.

Віра Горбович наголосила, що здоров’я кожної людини знаходиться в її руках. Тож  радить красноградцям знаходити час для профілактичного візиту до лікарні.

 -Так ви зможете захистити себе та своїх близьких від багатьох небезпечних недугів, – запевняє фахівець.