DSC_8954Персональний комп’ютер вчителя та повний комлект програмного забезпечення для навчальних предметів природничо-математичного циклу, вебкамера, принтер і сканер, інтерактивна дошка та мультимедійний проектор, а також мікропрепарати для проведення досліджень і кілька колекцій гербарію… Такий набір технічного та науково-методичного забезпечення кабінету біології отримала нещодавно загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 1 ім. О. І. Копиленка. Оцінити переваги нового обладнання вже мали змогу вчителі та учні навчального закладу.

На уроці біології в 6-А класі, де довелося побувати сьогодні, тривало жваве обговорення теми «Квітка – орган статевого розмноження». Діти із задоволенням відповідали на запитання вчителя Ірини Шкуть та дивувалися можливостям інтерактивної диво-дошки, малюнки на якій змінювалися за допомогою «чарівної» указки педагога.

Сама вчителька, яка, до речі, є керівником кабінету, відзначає, що відтоді як з’явилося нове обладнання, часу на підготовку до уроків витрачається значно менше . Крім того, ефективність навчального процесу  та зацікавленість школярів у предметі помітно підвищилися.

Як поінформували у відділі освіти райдержадміністрації, кошти для придбання кабінету біології були передбачені раніше. Вибір навчального закладу, зокрема, ЗОШ І-ІІІ ст. № 1  ім. О. І. Копиленка, тут пояснили якісною роботою педагогічного колективу, і, як наслідок, високими досягненнями учнів. Чимало з них є призерами Всеукраїнських учнівських олімпіад із біології, хімії та екології. У 2013/2014 н. р. учениця 9-А класу Анна Жданова (вчитель І. М. Шкуть) посіла ІІ місце в обласному турі олімпіади з біології. Також під керівництвом Ірини Миколаївни  дівчина  виборола в області Диплом ІІ ступеня в конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, представивши дослідження за темою «Кліщі – переносний збудник піроплазмозу в собак». У заключному етапі Всеукраїнського біологічного форуму учнівської та студентської молоді «Дотик природи», який проходив у Києві в жовтні минулого року, ця робота здобула IV результат.

У відділі освіти сподіваються, що переваги оновленого кабінету біології сприятимуть подальшим успіхам учнів. Також зазначають, що в рамках проведення переоснащення навчального класу планується ще придбати нові мікроскопи.