діти із зони атоВійна на Донбасі, потік вимушених мігрантів і викликана цими подіями загальна складна соціально-політична ситуація в Україні має негативний вплив не тільки на дорослих. У зоні підвищено небезпеки опинилися й діти, які стали свідками воєнних дій. Вони відчувають тривожність і напруженість, стають  схильними до проявів жорстокості та насильства, відчувають агресивність і ворожість у ставленні до інших. Аби повернутися до звичного життя, багатьом із них потрібна допомога фахівців. Наразі вивченням цієї проблематики займається практичний психолог ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. О. І. Копиленко Ольга Попова.

Фахівець підготувала методичний посібник «Психологічний супровід роботи з дітьми в умовах травматичної кризи». Збірка призначена для практичних психологів, соціальних педагогів, учителів.  Вона містить матеріали про роботу з неповнолітніми хлопцями та дівчатами, котрі пережили важкі події. У книзі розкрито зміст діяльності практичного психолога щодо попередження та профілактики агресивної поведінки, жорстокості й насильства серед дітей, порушено питання вирішення конфліктів у дитячому середовищі. Також наведені дані дослідження особливостей психічних станів дітей і підлітків, які є вимушеними переселенцями із зони АТО. В останньому розділі посібника зібрані приклади тренінгових занять із юнаками та дівчатами підліткового віку, спрямовані на гармонізацію їхнього емоційного поля, формування адекватної самооцінки, вміння управляти своїми емоціями, долати труднощі та досягати успіху.

Рецензентом збірки виступила методист психологічної служби районного методичного центру відділу освіти райдержадміністрації, спеціаліст вищої категорії, психолог-методист Валентина Матвійчук.

Методичний посібник буде представлено на ХХІІ обласній Виставці-презентації педагогічних ідей і технологій за напрямом «Практична психологія та соціальна робота». Згодом ознайомитися ближче зі змістом збірки можна буде в методичному центрі відділу освіти РДА.