DSCN0394Як свідчать дані райвідділу ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Харківській області, торік на Красноградщині сталося 80 пожеж. Вони завдали збитків на загальну суму понад 650 тис. грн. і забрали життя двох людей. Переважна кількість загорянь сталася в помешканнях громадян. Аби  надалі попередити біду, у четвер, 5 лютого, рятувальники спільно з правоохоронцями, представниками міської ради та соціальних служб району провели рейд у житловому секторі міста. Його метою була профілактично-роз’яснювальна робота з  населенням із питань протипожежного захисту.

Насамперед учасники рейду побували в домоволодіннях, які раніше постраждали від пожеж. Також відвідали сім’ї, у яких  виховуються троє та більше неповнолітніх дітей. Із громадянами були проведені бесіди та вручені відповідні пам’ятки й брошури.

За словами головного інспектора районного відділу ГУ ДСНС у Харківській області Андрія Лободи, основними причинами виникнення пожеж у побуті є невиконання елементарних вимог пожежної безпеки, їх незнання або грубе ігнорування. Завдяки проведенню таких профілактичних рейдів рятувальники сподіваються зменшити кількість випадків необережного поводження з вогнем.

Щоб звести ризик виникнення загорянь до мінімуму, вони радять громадянам  тримати в належному технічному стані електропроводку та електрообладнання, системи пічного та газового опалення, вчасно проводити чистку та перевірку димових і вентиляційних каналів, при необхідності – ремонт димарів.

До теми

Попри просвітницьку діяльність із питань пожежної безпеки, яку рятувальники постійно проводять під час обходів помешкань громадян, спілкування з учнями загальноосвітніх навчальних закладів, зустрічей із мешканцями міста, початок нового року не обійшовся без «пригод».  У січні пожежники зупинили вогонь у одній із осель у буд. № 15 на 3-му мікрорайоні. Проте матеріальних збитків зазнали кілька квартир. Ймовірною причиною пожежі стала несправність електрообладнання.