ціни на хлібЧерез зниження курсу гривні відносно «твердих» валют уже в травні може зрости вартість продовольчої пшениці. Разом із тим ціни на хліб мають усі шанси сягнути 9 – 10 гривень. Такий  проноз озвучив перший заступник міністра аграрної політики України Ярослав Краснопольський, повідомив днями офіційний сайт профільного міністерства.

«У травні минулого року ціна на продовольчу пшеницю становила 2500 грн/т. Враховуючи дворазову девальвацію національної валюти, прогнозована ціна на травень 2015 року — 4500-5000 грн/т, отже, тонна борошна обходитиметься від 6 до 8 тис. грн, а кінцева ціна хліба — 9-10 гривень», — зазначив урядовець.

Серед ризиків, які можуть вплинути на подорожчання одного з основних харчових продуктів, Я. Краснопольський також назвав стан посівів озимини, іх яких 16% — слабких і зріджених, підвищення вартості матеріально-технічних ресурсів і військові дії на Донбасі.

Натомість для забезпечення стабільної ситуації на ринку хліба, в тому числі і цінової, Мінагрополітики здійснює низку заходів. Зокрема, міністерством ініційовано перед Кабміном здійснення постачання борошна з Аграрного фонду в регіони для виготовлення хліба простих рецептур за цінами, значно нижчими від ринкових. Крім того, 27 січня між міністерством та експортерами зерна був підписаний Меморандум, який дозволяє забезпечити прогнозований режиму експорту зернових та запобігти виникненню дефіциту продовольчого зерна на внутрішньому ринку.

До теми

«Проте й  нинішня вартість борошна змушує місцевих пекарів переглядати ціну на хліб і шукати альтернативні шляхи для виживання підприємства», — говорить керівник районної спілки споживчих товариств Марина Сергєєва.

 За словами завідувачки  кондитерським цехом Любов Глущенко, у місцевій пекарні випікають білий формовий хліб із борошна вищого сорту. До нового року 1 кг млива коштував 4, 20 грн, буханець хліба вагою 0,5 кг – 2, 80-3,00 грн відповідно. За останні півтора місяці ціна кілограма борошна зросла до 5,60 – 6,00 грн (до речі, це без врахування вартості доставки та вигрузки.) Але постачальники говорять, що це не межа. Крім того, дорого обходиться і сам процес виробництва. Адже 1 кВт електроенергії коштує зараз 1, 69 гривень. Тож  вартість хліба вже зросла до 3,20 грн за буханець. Однак наступного тижня білий «кирпичик» продаватимуть вже за 3,50 гривень. Л. Глущенко зауважує, що і при такій ціні підприємство не має виторгу. Люди тепер на всьому економлять і часто печуть хліб самі. Що буде далі — передбачити важко.

Окрім хліба, в пекарні райспоживспілки пропонують і пироги з різним начинням. Торгівля ними теж іде мляво. Тому асортимент виробів  розширювати поки що не планують. Щодо пасхальних куличів, які зазвичай тут купують чимало красноградців, пекарі взагалі відмовчуються. Адже вже зараз 1 кг родзинок коштує 60,0 гривень. Щодо решти необхідних інгридієнтів, то за два місяці, які лишилися до Великодня, їхня вартість також може значно підвищитися. Єдине, що найбільше тепер турбує колектив і керівника підприємства Марину Сергєєву — як утримати виробництво на плаву?