DSC_9027Ранком п’ятниці, 6 січня, в Краснограді відбулися тактико-спеціальні навчання, під час яких відпрацьовувалися навички спільних дій конкретних служб району на випадок надзвичайних ситуацій.

За тактичним задумом в одному з гуртожитків навчальних закладів міста стався вибух газу з подальшим займанням. На місце події  прибули рятувальники, оперативно-виїзні бригади РЕМ АК «Харківобленерго» та районної філії ПАТ «Харківгаз», медики й правоохоронці. Були тут і  представники районних комісій із питань евакуації, техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій,  транспортної служби цивільного захисту.

Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації та порятунку людей задіювалась  спеціалізована техніка — автоцистерна та пожежна автодрабина.

На місці пригоди рятувальники провели евакуацію працівників і мешканців гуртожитку. Медики були готові надати постраждалим першу допомогу. Енергетики та працівники газової служби припинили електро- та газопостачання до будівлі. На другому поверсі приміщення еменесники виявили джерело займання та ліквідували пожежу на площі 20 квадратних метрів. Газовики оглянули  внутрішню систему постачання будівлі блакитним паливом із метою виявлення ушкоджень. Також були опитані свідки інциденту. Служби працювали злагоджено, потерпілих унаслідок вибуху не було.

Як розповів завідувач сектору цивільного захисту райдержадміністрації Олег Ткачук, навчання пройшли на  виконання доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, наданого в ході селекторної наради з головами обласних адміністрацій, і відповідної вказівки ГУ ДСНС України в Харківській області. Він наголосив, що подібні заходи організовуються з метою відпрацювання тактики взаємодії служб, від яких залежить порятунок людей та якнайшвидша  ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій.