Фото прес-служби Президента України

Фото прес-служби Президента України

Під час візиту, у вівторок, 10 лютого Глава держави оглянув місце трагедії та відвідав поранених внаслідок ракетного обстрілу міста, повідомляє прес-служба Преидента України.

Під час огляду зруйнованого будинку в центрі міста, в який влучив снаряд системи «Смерч», внаслідок чого постраждали чотири родини, Президенту були представлені залишки ракет та наслідки їх руйнівної дії.

«Це докази застосування касетних боєприпасів проти цивільного населення міста Краматорськ, в самому його центрі. У мене в руках елемент касетного боєприпасу «Смерч», який має радіус застосування до 90 км. Нелюди використовують проти цивільного населення касетні боєприпаси. Ці докази будуть використані, в тому числі й мною, в Мінську і в Раді Європейського Союзу», — наголосив Глава держави.

П. Порошенко зауважив, що очевидним є той факт, що на сьогоднішній день Україна перебуває під атакою найпотужнішої зброї, причому «інформація, яка міститься на цьому заряді, переконливо доводить, що це заряд російського виробництва і російського застосування».

«Це злочин проти людяності, коли мирні люди гинуть в своїх домівках, на вулицях, там, де немає військових, в 50 кілометрах від лінії фронту, від російської зброї. Це абсолютно неприйнятно», — сказав Президент.

Під час відвідування міської лікарні, в якій перебувають постраждалі, Петро Порошенко обійшов палати і поспілкувався з пораненим, підтримав їх і доручив Главі Донецької ОДА надати допомогу всім постраждалим від обстрілу, в першу чергу пораненим. «Забезпечте людей всім необхідним — ліками, необхідною медичною допомогою», — сказав він, звертаючись до голови ОДА Олександра Кіхтенка.

Президент  також оглянув кілька житлових будинків, які буди зруйновані під час артилерійської атаки. Після цього Президент провів оперативну нараду щодо ситуації у зоні АТО та подій у Краматорську.