покаранняУ зв’язку із зростанням кількості вчинених терористичних актів в Україні та світі закономірно простежується загострення іншої проблеми – збільшення кількості випадків завідома неправдивих повідомлень  про загрозу громадської безпеки. Для перевірки цих повідомлень міліція змушена залучати значні людські та матеріальні ресурси, що істотно дезорганізує життєдіяльність суспільства. Заступник начальника-начальник МГБ райвідділу ГУМВС України в Харківській області підполковник міліції Володимир Розсоха поінформував про передбачені законодавством міри покарання за такі неправомірні вчинки.

Зокрема, ст. 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) передбачає:

  1. штраф від п’ятисот до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або арешт терміном до шести місяців, чи обмеження волі на строк до п’яти років за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, підпалу або інших дій, які загрожують загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками,- карається
  2. Те саме діяння, якщо воно спричинило тяжкі наслідки або вчинене повторно,- карається позбавленням волі на термін від двох до семи років.

Поряд із притягненням до кримінальної відповідальності вживаються заходи до стягнення з винних осіб матеріальної шкоди, завданої збоями в роботі залізничного, авіаційного та автомобільного транспорту, а також виклику вибухотехнічних підрозділів МНС України, ОВС, охорони здоров’я та інших.

Відповідно до чинного законодавства відшкодування таких збитків здійснюється за рахунок винної особи, зокрема її власних коштів, заробітку, стипендії, квартир чи іншого майна. При цьому, якщо такі дії  вчинені неповнолітньою особою, або особою яка перебуває під опікою чи піклуванням, шкода відшкодовується за рахунок батьків, опікунів та піклувальників.

Тому, міліція Красноградського РВ ГУМВС України в Харківській області звертається до населення району про недопущення здійснення неправдивих повідомлень про загрозу безпеці громадян, знищення и пошкодження об’єктів власності.

  ВЗГ в Харківській області