моваЦя важлива дата відзначається щороку 21 лютого. Започаткували її 15 років тому, враховуючи рішення ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності», що проходила 26 жовтня— 17 листопада 1999р.  в Парижі.

Передісторія свята повязана з подіями в Пакистані на початку 50-х р. р. минулого століття.  Тогочасна влада країни проголосила урду єдиною державною мовою, рідною вона була лише для 3% населення. Це було негативно сприйнято в суспільстві, особливо на сході, де майже виключно розмовляли бенґальською мовою. 21 лютого 1952 року, під час демонстрації протесту в Дацці, поліція та військові вбили кількох студентів-демонстрантів. Після проголошення незалежності Східного Пакистану (Банґладеш) 1971 року, цей день відзначають в країні як день мучеників. За пропозицією Бангладеш, ЮНЕСКО проголосило 21 лютого 2000 вперше Міжнародним днем рідної мови.

ЮНЕСКО закликає міжнародну спільноту підтримувати мову як ознаку культурної приналежності особи. Окрім того, організація вважає, що вивчення іноземних мов та багатомовність є ключами до взаєморозуміння та взаємоповаги.

Також відомо, що  з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/wiki/