небесна сотняВідповідний Указ № 69/2015  «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні» Президент України Петро Порошенко підписав 11 лютого. Віднині щороку цього дня українці віддаватимуть шану мужності та стійкості духу громадян, які в ході революційних подій у листопаді 2013 – грудні 2014 р. поклали власне життя на вівтар європейського майбутнього рідної держави.

Нагадаємо, головною передумовою початку Революції Гідності стало призупиненя процесу підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейськи Союзом, у листопаді 2013 р. До загострення протистояння між прихильниками євроінтеграції та владою країни призвело ухвалення Верховною Радою 16 січня 2014 р. «диктаторських законів», які на думку експертів обмежували права громадян, натомість надавали органам державної влади більшу свободу дій у сфері покарання учасників акцій протесту і мали на меті криміналізувати опозицію та  та громадянське суспільство.

У лютому 2014 під час зіткнень протестувальників із силовиками в центрі Києва загинули більше ста людей, сотні були поранені, найбільше зіткнення сталося 20 лютого. Більшість людей загинули від куль снайперів. Згодом загиблих учасників акцій протесту стали називати «Небесної сотнею». За даними Генпрокуратури, всього під час Євромайдану постраждали 2,5 тисячі осіб, 104 з них загинули.

Джерело: http://uk.wikipedia.org/