СБУУ неділю, 22 лютого, співробітники Служби безпеки України виявили та затримали групу з чотирьох зловмисників, які готували обстріл зреактивної штурмової гранати «РШГ-1» одного з клубів міста, у якому,зазвичай, зустрічалися воїни АТО та волонтери, інформує прес-служба відомства. Ці особи можуть бути  причетні до підготовки та скоєння вибуху під час Мітингу Гідності біля Палацу спорту в Харкові, в результаті якого загинуло 2 і поранено 12 громадян.

Терористи ретельно готували злочин, зумисне плануючи його, коли мирні громадяни відзначатимуть дні Революції Гідності. Завчасно зібравши інформацію про плани проведення заходів у місті та місця найбільшого скупчення людей, розробили декілька злочинних планів – вибухи у великому торговельному центрі, на людних площах, кафе та скверах, йдеться в повідомлення СБУ.

У затриманих вилучено «РШГ-1» російського виробництва. Зі слів зловмисників, зброю для диверсій, кошти та інструкції ватажок злочинної групи отримував від кураторів з російських спецслужб. Він особисто виїжджав на зустрічі з офіцерами ФСБ до Бєлгорода (РФ), звітував за вже вчинені злочини та повертався з новими завданнями.

Наразі тривають невідкладні слідчі дії з розшуку інших осіб, причетних до скоєння теракту.

Як повідомлялося раніше, з метою недопущення інших провокацій і розхитування ситуації  Служба безпеки України спільно з правоохоронцями здійснює повномасштабні антитерористичні заходи в місті Харкові та області.