DSC_9217Ранком п’ятниці, 20 лютого,  громадськість міста, студенти та викладачі місцевих вишів, педагоги загальноосвітніх навчальних закладів зібралися тут із приводу скорботних роковин. Рівно рік тому під час акцій протесту в Києві загинули понад 100 мирних мітингувальників. Згодом події, що сталися в Україні, назвуть Революцією Гідності, а загиблих — Небесною Сотнею. Відповідно до указу Президента України Петра Порошенка № 69/2015 від 11.02.2015 р., відтепер   20 лютого оголошено Днем Героїв Небесної Сотні.

У заході також взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Клочков та заступник міського голови Катерина Єніна.

Того дня в краєзнавчому музеї на великому екрані демонструвалися кадри документального фільму, які зафіксували найтрагічніші моменти тих революційних подій, коли під кулями снайперів гинули активісти Євромайдану. Сумний відеоряд доповнювали  фотографії загиблих і короткі розповіді про їхній життєвий шлях, мрії та сподівання, котрим  так і не судилося здійснитися. Серед Героїв Небесної Сотні троє харків’ян: 22-річний волонтер Владислав Зубенко, 47-річний робітник Юрій Паращук і активіст-еколог, 33-річний Євген Котляр. Багатьом глядачам  було важко стримати сльози. Разом із тим перегляд відеострічки залишив  надію, що їхня жертва не буде даремною.

— Загибель цих мужніх людей — трагедія для всього українського народу,  — зазначив перший заступник голови РДА, учасник Євромайдану Олександр Клочков.  — Ми повинні завжди пам’ятати про їхній подвиг. Адже вони віддали своє життя заради кращого майбутнього нашої держави та всіх нас. Минулий  рік дійсно перевернув Україну та зробив її іншою, проте попереду ще багато роботи. Відразу реформувати систему державного устрою, котра створювалася роками, неможливо. Для цього потрібен час, а також молоді кваліфіковані фахівці, справжні патріоти країни. Велика надія в цьому покладається на вас, юнаки та дівчата.

— Українці заплатили високу ціну за можливість позитивних перетворень у державі, й, на жаль, кількість жертв продовжує зростати у війні на сході, — зауважила заступник міського голови Катерина Єніна. — Попри це, Революція Гідності стала відліком нової історії України і я певна, що ми зможемо вистояти, зберегти та побудувати оновлену державу.

Наостанок всіх учасників заходу запросили до участі у благодійній акції «Допоможи солдату». Відвідувачі музею разом сплели маскувальну сітку — її волонтери передадуть українським військовим у зону антитерористичної операції.

Так війна за Україну триває.  І не лише в епіцентрі бойових дій на Донбасі — щодня найзапекліше протистояння відбувається в наших думках і серцях. Найважче в такій ситуації відсторонитися від особистих негараздів і власних побоювань за життя близьких і рідних,  й подумати про подальшу долю країни. Чи матиме наша держава гідне майбутнє, чи так і залишиться приреченою на вічну боротьбу за самостійність, залежить від  свідомого вибору кожного з нас. Єднаймося заради перемоги…

DSC_9223 DSC_9266