субсидіяВідповідні зміни на засіданні Уряду, 28 лютого, презентував Міністр соціальної політики Павло Розенко, повідомила днями прес-служба відомства. У міністерстві сподіваються, що реформування системи субсидій дозволить розширити коло користувачів цього виду соціальної допомоги та зменшити навантаження на гаманці пересічних громадян у зв’язку з ростом тарифів на комунальні послуги. Нагадаємо, перший етап підвищення плати за газ та електроенергію для населення відбудеться вже  у квітні.

Отже, в основних положеннях постанови зазначено, що відтепер призначення субсидій відбуватиметься на підставі лише двох документів – заяви та декларації. Документом скасовується необхідність надання довідок по доходи громадян, у тому числі працюючих осіб. Передбачається, що заявник самостійно декларуватиме відповідні дані. Їхню достовірність перевірятимуть працівники органів соціального захисту вже після призначення допомоги, надсилаючи запити до установ і організацій. Зокрема, інформацію про доходи для призначення житлової субсидії управління соціального захисту населення будуть отримувати у порядку обміну від Державної фіскальної служи та Пенсійного фонду (при цьому, заборонятиметься вимагати від заявників інші документи, ніж передбачені Положенням про призначення житлових субсидій).

Згідно з документом субсидія надаватиметься на 12 місяців, а не лише на опалювальний період. У разі відсутності змін, її термін на новий період подовжуватиметься автоматично. Громадянам не доведеться звертатися за її призначеннм повторно.

Кожне домогосподарство одночасно з рахунком для оплати енергоносіїв у квітні та жовтні 2015 року отримає спрощені форми заяви та декларації для звернення за призначенням субсидії. Положенням також надається право на оформлення державної допомоги особам, які орендують помешкання та оплачують вартість житлово-комунальних послуг на підставі письмового договору найму (оренди) житла.

Водночас у документі зазначено,   якщо задекларовано неповні чи недостовірні відомості про доходи та витрати зареєстрованих у житловому приміщенні/будинку осіб, громадянам може бути відмовлено в призначенні субсидії або припинено її надання. Натомість заявник зобов’язується повернути надміру перераховану (виплачену) суму грошової допомоги у подвійному розмірі.

Павло Розенко також повідомив, що загалом  на субсидії виділено рекордну кількість бюджетних коштів – 24,5 мільярдів гривень. Проте посадовець наголосив, що наскільки ефективно цей механізм працюватиме, залежить насамперед від того, як цю реформу втілять місцеві органи влади.

До теми

Як поінформували кореспондента газети в управлінні праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, 3 березня, поки офіційних роз’яснень нового положення про призначення субсидій від профільного Департаменту Харківської ОДА тут не отримували.

За словами начальника грошових виплат і компенсацій управління Світлани Гонтар, станом на 1 лютого поточного року на Красноградщині державну допомогу на оплату житлово-комунальних послуг отримують 3605 сімей. Це на 101 родину більше, ніж торік. За підсумками січня 2015 р. у районі було призначено субсидій на загальну суму 2 млн. 278 тис. 229 гривень.