пенсіяНа засіданні Верховної Ради України, 2 березня депутати з п’ятої спроби ухвалили зміни до пенсійного законодавства. Всім працюючим пенсіонерам виплати знижені на 15%, також передбачено поетапне підвищення пільгового Пенсійного віку. Прокурори, судді та ряд інших чиновників втратять право отримувати одночасно пенсію і зарплату. 

Законодавчим актом  №2212 внесено зміни до порядку призначення пенсій за віком на пільгових умовах і за вислугу років, а також виплати пенсій працюючим пенсіонерам.

Законом, зокрема, встановлено:

– Поступове підвищення пенсійного віку на 5 років для жінок, яким призначаються пенсії за віком на пільгових умовах, пенсії за вислугу років.

– Збільшення страхового стажу, необхідного для призначення таких пенсій і для чоловіків і для жінок на 5 років. Крім того, для окремих категорій на 5 років збільшуються вимоги щодо необхідного стажу вислуги років;

– Провести перерахунок пенсій у разі збільшення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, незалежно від факту роботи пенсіонера. Згідно із запропонованими змінами необхідно буде провести перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам з 1 грудня 2015 року;

– Обмежити виплату пенсії працюючим пенсіонерам. У період роботи пенсіонера буде виплачуватися пенсія в розмірі 85%, але не менше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Норма буде діяти з 1 квітня 2015 до 1 січня 2016 року;

– Законом не обмежені пенсії для працюючих чорнобильців, працівників металургійної та хімічної промисловості, державних органів, органів місцевого самоврядування тощо), які є: інвалідами I і II групи; інвалідами війни III групи; учасниками бойових дій, у тому числі учасниками АТО; членами сімей загиблих (померлих) учасників бойових дій.

Законом обмежені пенсії працюючим суддям, як і державним службовцям, зокрема, встановлено, що максимальний розмір пенсії для суддів становить 10 мінімальних пенсій за віком.

Законом встановлено, що в період роботи на інших посадах пенсії, призначені згідно з цими законами (крім військовослужбовців), виплачуються в розмірі 85% призначеного розміру, але не менше розміру прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Порядок виплати пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) працюючим пенсіонерам буде поширюватися на пенсіонерів незалежно від часу призначення пенсії.

При цьому обмеження з виплати пенсій не застосовується до осіб, які займають посади державних службовців у Міністерстві оборони України, Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах і безпосередньо виконує функції щодо забезпечення обороноздатності держави та пенсії яким призначені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб ».

Закон прийнято з урахуванням пропозицій.

Законодавчий акт набере чинності 1 квітня 2015 року.