субсидіяМіністр соціальної політики Павло Розенко звертається до громадян із проханням оформляти субсидії на сплату за житлово-комунальні послуги вже в травні, не чекаючи початку нового опалювального сезону. Про це він заявив у ефірі радіо “Вести”, пише прес-служба відомства.

«Підвищення цін на житлово-комунальні послуги відбудеться в квітні, однак основне навантаження буде у жовтні, коли почнеться новий опалювальний сезон. Незважаючи на це, я закликаю всіх звертатися за субсидіями якомога швидше – одразу після отримання нових документів», – цитує Розенка прес-служба.

За його словами, у квітні кожне домогосподарство, разом з рахунками на житлово-комунальні послуги, отримає бланк декларації і бланк заяви на субсидію,  а нова система запрацює вже з травня.

«Згідно з розрахунками, виділених урядом коштів вистачить на 4 млн родин», – зазначив він.

Павло Розенко також наголосив, що реформа системи субсидій – одна із ключових соціальних реформ. «Ця реформа відкриє систему субсидій для людей. Ми знімаємо будь-які несправедливі обмеження, які існували до цього часу, такі як, наприклад, наявність земельного паю, автомобіля, другої квартири тощо», – нагадав міністр.

«Єдиний критерій – це доходи родини. Кожному, хто звернеться за субсидією, буде розрахована обов’язкова сума платежу, яку родина має сплатити за житлово-комунальні послуги, все інше – компенсує держава», – підкреслив Розенко.

Він також зауважив, що потрібно чітко зрозуміти, що запроваджена урядом  система субсидій абсолютно нова для України. «Раніше перед місцевими органами влади стояло завдання зекономити гроші і не дати людині субсидію. Зараз, буквально за 2 місяці, нам треба всім перевернути мозок. Сьогодні місцева влада має зробити все, щоб людина субсидію отримала», – наголосив Павло Розенко.