червоний хрест 1Районне товариство Червоного Хреста України — неприбуткова громадська організація. Тут готові допомогти кожному, хто потрапив у біду та не може самостійно вирішити свої життєві проблеми.

Вікторія  Балазюк, яка очолює товариство, наголошує:

— Щодня нам доводиться працювати над  реалізацією багатьох гуманітарних програм. Основними серед них є медико-соціальна допомога,  профілактика ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, протидія торгівлі людьми, популяризація в суспільстві гуманітарних цінностей, допомога при надзвичайних ситуаціях, стихійних лихах і катастрофах тощо.

 Організації Червоного Хреста  утворилися майже століття тому вже на завершальному етапі першої світової війни. Бо потрібно було допомагати біженцям і військовополоненим, турбуватись про інвалідів і дітей-сиріт, боротися з голодом і епідеміями, організовувати лазарети, госпіталі, пункти харчування. Неоціненна роль сестер милосердя у поверненні до життя сотень тисяч поранених військовослужбовців у період Великої Вітчизняної війни. Ще свіжий у пам’яті   їхній внесок у надання допомогти вимушеним переселенцям із радіоактивних територій після аварії на Чорнобильській АЕС.

Не залишаються осторонь працівники товариства та волонтери і сьогодні, коли тривають бойові дії на сході країни. Гинуть військові та мирні мешканці Донбасу, з’являються тисячі біженців і переселенців. Лише у нашому районі  зараз перебуває 150 родин, які покинули свої домівки у зоні проведення антитерористичної операції.

— Головне наше завдання — надати гуманітарну допомогу цим людям, — продовжує Вікторія Балазюк. — Насамперед забезпечити їх продуктами харчування, засобами гігієни, деякими товарами повсякденного попиту, без яких дуже важко сьогодні обійтися цій категорії громадян.

Якщо говорити детальніше, то нині на Красноградщині мешкають  30 сімей із дітьми до трьох років, 26 — люди похилого віку, троє лежачих хворих. Щовівторка і щочетверга всі вони мають змогу отримати в районній організації продуктові набори: крупи, цукор, м’ясні та овочеві консерви, печиво. До дитячих пакетів додають манку, олію, сухе молоко та дитяче харчування, памперси.

Зважаючи на потреби переселенців, їм видаються спальники, комплекти постільної білизни та ковдри, гігієнічні набори. Особам, які мешкають у сільській місцевості, також пропонують електроплитки для приготування їжі, візки для перевезення незначних вантажів та стаціонарні сушарки  для білизни, комплекти посуду,  одяг і взуття, що приносять небайдужі громадяни.

Значну гуманітарну допомогу  надають біженцям Донбасу  товариства  Червоного Хреста з Польщі та Фінляндії, благодійна організація «Громадський неспокій», небайдужі підприємці, організації, загін милосердя Красноградського медичного коледжу. Перевезення останнього гуманітарного вантажу  стало можливим за сприяння помічника народного депутата України А. Гіршфельда в нашому районі Андрія Мужевського.

Також організація активно співпрацює з Міжнародним глобальним фондом, який надає допомогу людям хворим на СНІД та туберкульоз. За цей період вдалося поліпшити здоров’я 33 людей. Крім того, тут опікуються дітьми-інвалідами з ДЦП, багатодітними родинами, які потрапили у скрутні життєві обставини. Вікторія Балазюк разом зі своїми активними помічницями медсестрами Галиною Мартьяновою та Ларисою Залєсною  завжди готові допомогти людям. При необхідності проводять їм вакцинацію, вимірюють артеріальний тиск  тощо.

Доводиться вирішувати  й інші життєві проблеми підопічних. Так, у Добренці сьогодні мешкає переселенка, молода жінка Ріма Вольнова. Їй доводиться виховувати двох неповнолітніх дітей і племінника, а також доглядати бабуся та її рідну сестру, прикуту до ліжка. У будинку, де вони мешкають, вийшло з ладу  пічне опалення. Тепер усі разом шукають вихід із ситуації. Може, знайдеться добра людина, котра розуміється на тонкощах цієї справи?

І це лише один випадок із багатьох інших…