DSC_9590Під таким гаслом у медичному коледжі відбувся масовий захід військово-патріотичного спрямування. У змаганнях козаків взяли участь вісім юнаків, студентів вишу. Відбувалися вони у спортзалі місцевої ДЮСШ. Підтримати хлопців прийшло багато вболівальників: друзі, однокурсники та викладачі майбутніх медиків.

Захід розпочався урочисто — з виконання Державного гімну України й підняття Державного прапора. Та найцікавіше було попереду. Від перемоги юнаків відділяли п’ять етапів змагань. У першому «Візитівці» вони у віршованій формі зізнавалися у любові до рідної Батьківщини, возвеличували  її історичне минуле та народні традиції. У двох наступних — естафеті з перешкодами і кульовій стрільбі демонстрували свою фізичну силу та влучність. Також відповідали на питання вікторини з історії козацтва.

Посмішки глядачів викликало наступне випробування. Хлопцям потрібно було на швидкість пришити ґудзик до козацького вбрання. Хоча здавалося, що декому з них орудувати голкою з ниткою було важче, ніж «шаблею»,  всі впоралися із завданням.

Надзвичайно хвилюючим для вболівальників і самих учасників турніру виявився останній професійний етап змагань. Козакам належало, оминаючи «міни» та уникаючи попадання кулі снайпера, винести з поля «бою» поранених бійців, дотримуючись медичних вимог щодо типу «поранень». Тож хлопці буквально витягали вояків на собі. Навіть в умовах конкурсу спостерігати за цим було тяжко. Дивлячись, як вони мужньо з цим справляються, спіймала себе на думці, що за долю України ми можемо бути спокійними. Нас є кому захищати і рятувати. Проте щиро хотілося побажати, аби ці навичками юнакам ніколи не знадобилися в реальному житті.

Мить оголошення переможців. За висновком журі перемогу в турнірі здобув другокурсник Владислав Жарко. Паралельно дівоча суддівська колегія, до складу якої увійшли учасниці конкурсу краси вишу, відзначила додатковими призами ще двох конкурсантів. Найромантичнішим козаком дівчата визнали Максима Зігаренка, а титул наймужнішого здобув Дмитро Віхляєв.

Усіх учасників преміювали подарунками та грамотами, які вручила завідувач сектору молоді та спорту райдержадміністрації Оксана Сиплатова.

— Це мій перший досвід участі у подібних турнірах, — розповів після завершення змагань переможець Владислав Жарко. Хлопець, який мріє в подальшому стати лікарем,  зізнався, що найважчим для нього був саме професійний конкурс із порятунку тяжкопоранених. Проте пройти випробування допомогла загальна фізична підготовка. Владислав давно захоплюється футболом.

Зі спілкування з глядачами також дізналася, що козацька баталія їм дуже сподобалася. За словами автора ідеї та сценарію проведення турніру, заступника директора з виховної роботи медколеджу Лідії Уколової, такий захід у виші проводився вперше. Та віднині він стане традиційним. Педагог зауважила, що в навчальному закладі намагаються йти в ногу з часом і постійно поєднувати виховний вплив на студентів із підвищенням  рівня їхніх професійних знань. Недарма ж говорять, важко в навчанні —легко в бою!

DSC_9522 DSC_9559