DSC_9603Перед початком шкільних весняних канікул вихованці театрального гуртка «LUSORES» районного Центру дитячо-юнацької творчості зробили юним театралам чудовий дарунок. У РБК самодіяльні актори представили музичну виставу за мотивами казкових повістей англійської письменниці Памели Треверс «Мері Поппінс».

Це історія про чарівну пору дитинства, коли на кожному кроці ти помічаєш дива, й віриш у чарівників. Добре, коли поруч із тобою в цей час є дорослі, здатні розділити веселі пригоди й радість пізнання навколишнього світу та бути мудрими вихователями. Майклу та Джейн із лондонської родини Бенксів пощастило зустріти таку людину в особі незвичайної няні Мері Поппінс. До її появи у сім’ї Бенксів справи відверто йшли шкереберть. Містер і місіс Бенкс не могли дати раду власним дітям і вправно керувати домашнім господарством та прислугою. Мері Поппінс, яка увірвалася в їхній дім на Вишневій вулиці № 17 зі східним вітром, швидко навела в усьому лад і стала найкращим другом молодшим Бенксам.

Переконлива гра юних акторів, оригінальні декорації та костюми й прекрасна музика Максима Дунаєвського із художнього фільму «Мері Поппінс, до побачення!» допомогли створити на сцені незабутню атмосферу казки. До слова, постановники п’єси  не обмежилися схематичною інтерпретацію змісту повісті. Навпаки  вдалися до масштабної театралізації. Окремі частини сюжету  вдало поєднувалися з танцювальними та вокальними номерами. Глядачів вітали знаменитий Кіт із балетної школи мадам Корі та  кумедна Корова, яка стала  “живою” ілюстрацією відомої пісні «33 корови». Вражало, скільки праці та душі вклав творчий колектив РЦДЮТ у постановку вистави і прем’єра вдалась!

Режисером п’єси виступила керівник гуртка «LUSORES» Олена Чекамова. Головні ролі виконали артисти, цьогорічні випускники театральної студії, Антоніна Литвин (Мері Поппінс), Яна Сотнікова (місіс Бенкс), Дмитро Ємець (містер Бенкс), Євген Мухортов (Роберт), Олена Татченко (міс Ендрю, колишня нянька містера Бенкса), а також молодші гуртківці – Діана Ахпаж (Джейн Бенкс) і Дмитро Домнич (Майкл Бенкс). У ролі Лілея виступив студент педколеджу Сергій Білик. Крім того, у постановці були задіяні численні танцюристі та великий штат декораторів, костюмерів, хореографів. Серед них С. Кисла, О. Гончарова, Н. Хомович, Т. Алдашова, В. Знахуренко, Л. Волошко та педагог із вокалу С. Шарова.

Після завершення спектаклю О. Чекамова подякувала їм за допомогу, а також висловила слова вдячності за підтримку спонсору проекту, керуючому дільницею «Ленінка» ТОВ «АПК Докучаєвські чорноземи», депутату райради Олександру Домничу та директору РЦДЮТ Тетяні Вихристюк.

Олена Чекамова обмовилася, що  жалкує розлучатися з нинішніми випускниками гуртка «LUSORES», адже саме  вони були творчим ядром колективу. Хочемо заспокоїти керівника студії. Після перегляду «Мері Поппінс» у глядацькій аудиторії, яка переважно складалася з учнів місцевих загальноосвітніх навчальних закладів, з’явилося багато охочих поповнити ряди гуртківців.

– Я під враженням від співу Мері Поппінс, костюмів і декорацій вистави, – розповіла після перегляду спектаклю шестикласниця ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім. О. І. Копиленка Віка Гречна.  – Тепер теж хочу записатися в театральний гурток РЦДЮТ, – сказала вона.

У своєму бажанні дівчина не єдина.

DSC_9669 DSC_9700 DSC_9651

До теми

На початку березня в Харкові визначили переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу майстерності педагогічних працівників позашкільних навчальних закладів «Джерело творчості». У номінації «Керівник театрального гуртка 2015» перемогу здобула методист РЦДЮТ, керівник гуртка «LUSORES» Олена Чекамова. Творчу роботу педагога направлено до Києва для участі у заключному турі всеукраїнського професійного змагання освітян.