насильство у сімїНині проблема сімейного насильства не втрачає актуальності. З початку поточного року почастішали такі факти, які змусили правоохоронців посилити профілактичну роботу в цьому напрямку. Як правило, постраждалими  внаслідок дій злочинців стають  беззахисні громадяни: люди похилого віку, жінки і діти.

Так, з початку поточного року дільничними інспекторами міліції Красноградського райвідділу складено 30 адміністративних протоколів за  ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення – «Вчинення насильства в сім’ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми». Всі матеріали були направлені до суду для прийняття рішення стосовно порушників, яким загрожує покарання у вигляді штрафу від 51 до 85 гривень або адміністративного арешту на строк до п’яти діб. Крім адміністративного покарання, на облік у правоохоронні органи  з початка року  взято 30 місцевих жителів. Із ними дільничні постійно проводять профілактичні бесіди.

Співробітникам міліції майже кожен день надходять сигнали про те, що чоловік за місцем проживання періодично піднімає руку на власну дружину або дитину, а також загрожує їм фізичною розправою. Законодавство дозволяє з таких дебоширів узяти розписку про направлення на проходження корекційної програми. У ході «лікування» з ними працюватимуть досвідчені психологи. Фахівці пояснять бешкетникам неприпустимість подібної поведінки. Натомість за відмову від бесіди щодо буйного родича буде складено адміністративний протокол за ч. 2 ст. 173 -2 Кодексу про адміністративні правопорушення України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді арешту до п’ятнадцяти діб.

Як зазначають правоохоронці, багато жертв насильства в сім’ї соромляться свого становища, тому чимало дебоширів залишаються безкарними. Працівники райвідділу міліції рекомендують красноградцям, які постраждали від рук сімейних насильників, обов’язково повідомляти про це дільничному інспектору або телефонувати на номер «102».

ВЗГ в Харківській області