призовЗ 1 квітня по 30 травня на строкову військову службу в державі планують призвати понад 21 тисячу людей.

Згідно з останніми змінами до законодавства, призову підлягають здорові чоловіки віком від 20 до 27 років.

Планується, що військовослужбовців строкової служби не відправлятимуть до зони АТО.

Нагадаємо, наприкінці 2013 року тодішній президент Віктор Янукович скасував призов до Збройних сил, аргументуючи рішення необхідністю переходу до контрактної форми комплектування армії.

Сорок тисяч

Чисельність громадян, які підлягають призову, уряд затвердив своїм розпорядженням від 18 березня.

З 21,1 тисячі призовників 12,3 тисячі проходитимуть службу у лавах Збройних сил, 7,6 тисяч – у Національній гвардії, решта 1200 людей – у рядах Державної спеціальної служби транспорту.

Призиватимуть мешканців усіх регіонів України, крім анексованого Росією Криму. Найбільше призовників заплановано на Дніпропетровську, Львівську та Хмельницьку області. З Донеччини та Луганщини призвуть відповідно двісті та сто громадян, причому мешканці цих областей не служитимуть у Нацгвардії.

Згідно з рішенням Кабміну, на підготовку та проведення призову кожного призовника держава виділить 93 гривні і 13 копійок. Ця сума не враховує витрат на харчування та перевезення призовників з військкоматів до місця служби.

У грудні 2014 року в Міноборони заявили, що загалом у 2015 році на строкову військову службу призвуть 40 тисяч громадян.

Не в зону АТО

Представники влади заявляють, що призвані на строкову військову службу не направлятимуться до зони проведення антитерористичної операції на сході України.

“Недосвідчену молодь, яка піде служити вперше, я категорично забороняю залучати до лав частин, які розташовані у зоні проведення АТО. Я гарантую, що ніхто з призовників туди не потрапить. Прошу організувати особливий контроль за долею молодих призовників… Вони нестимуть службу лише у місцях постійної дислокації військових частин”, – заявив у січні президент України Петро Порошенко.

Доцільність відновлення призову на строкову військову службу в Україні почали активно обговорювати навесні минулого року, після анексії Росією Криму.

У грудні 2014 року відповідне рішення ухвалила Рада національної безпеки та оборони.

Джерело:  http://www.bbc.co.uk/ukrainian/politics/2015/04/150401_ukraine_conscription_sx