посівнаПогодні умови на початку нинішнього тижня значно погіршали. Та ще до сюрпризів природи сільгосппідприємствам району вдалося  виконати чималий обсяг робіт  із запланованого на період весняно-польової кампанії.

Детальніше про це редакції розповів заступник начальника управління  агропромислового розвитку райдержадміністрації Олександр Анахін:

—До кінця березня на ланах району повністю завершили прикриття вологи. Сільгосппідприємства провели передпосівну культивацію на 7,5 тис. га площ, що склало  23% від запланованого. Посіяно однорічні трави на 396 гектарах (92%) та підживлено озимі культури на 8904 гектарах (72 % від загальної, або 110% до прогнозованих площ).

Хлібороби також посіяли 2,5 тис. га ячменю ярого, 317 га пшениці ярої та 5 га вівса, що становило відповідно  79, 99 та 99 відсотки.

Завершили сівбу ранніх зернових культур механізатори  ПАОП «Промінь», ПАОП «Зоря», ТОВ «Ранок», ТОВ «Аграрник», ПГ «Україна»,  СТОВ «Мрія», ФГ «Шанс» та СФГ «Злагода». Так що дощова погода, що  спостерігалася в останні дні березня, на користь цим площам. Не зайвим було б для них і весняне тепло.

Пально-мастильними матеріалами, засобами захисту рослин та мінеральними добривами сільгосппідприємства забезпечені повністю.

До теми

У Харківській області ранніми зерновими та зернобобовими культурами цього року планували засіяти 211 тис. га площ. Роботи завершили вже на 123 тис. га, що становить понад 59%. У Балаклійському районі посівну кампанію вже завершили. Про це 31 березня в ході наради з проведення комплексних весняно-польових робіт повідомив заступник голови ХОДА Марк Беккер.

 «Посів ранніх зернових великих тривог не викликає. У нас більше питань щодо перезимівлі озимих. Якщо ще 2 тижні тому ми говорили, що 88% озимих витримали холоди переважно добре та задовільно, то сьогодні є певні питання. В окремих районах на сходах утворилася снігова корка, котра може призвести до випадіння посівів. Тоді нам доведеться пересівати — бажано ранніми зерновими, наприклад, ячменем. Ми намагаємося не допустити збільшення площ соняшнику», — зазначив він.

Минулого року соняшником в області було засіяно близько 30% земель, цього року в межах  22%. Але враховуючи можливий пересів, а також те, що деякі господарства будуть використовувати пари, ця цифра може збільшитися. В облдержадміністрації планують не допустити цього.