DSC_9948Всі вони варті окремої розповіді. Хоча й переконані, що не зробили нічого героїчного. Так повинен вчиняти кожний, хто відчуває відповідальність за свою родину, рідний край, Батьківщину… У ці дні на Красноградщину повернулася велика група наших земляків, які перебували у зоні АТО майже з перших днів збройного протистояння. Відслуживши визначений термін, вони займатимуться своїми довоєнними справами: професійними, господарськими, особистими. У цих чоловіків — своя військова історія, в якій переплемилися мужність, патріотизм, братерство… 

Та минулої суботи всі вони прийшли до краєзнавчого музею ім. П. Д. Мартиновича, щоб підтримати ініціативу колективу закладу та взяти участь у фестивалі чуйності «Збережемо життя» — благочинній акції зі збору коштів на лікування нашого земляка Олександра Ткаченка, пораненого у зоні бойових дій на сході країни.

Як ніхто інший, ці люди знають, що лише разом ми можемо вистояти у цей непростий час і захистити майбутнє своїх дітей та онуків.

Долучитися зміг кожний

DSC_9935У кількох музейних залах розгорнулася жвава торгівля. Представники загальноосвітніх закладів і місцевих вишів, майстри декоративно-прикладного мистецтва та пензля пропонували на власноруч створені речі та картини, кондитерські вироби і солодощі, проводили майстер-класи з народних промислів. Гості тут могли скористатися перукарськими послугами, зокрема сучасно заплести коси, отримати художній макіяж.

Усі виручені кошти направлялися до загальної скриньки на допомогу О. Ткаченку. Про нього ми вже писали на сторінках газети. У мирному житті чоловік був робітником  сільгосппідприємства ТОВ «АФ «Пісчанська». Все змінилося 6 серпня минулого року, коли його призвали до війська. Після проходження навчання в одній із частин, потрапив на Луганщину. Першого жовтня поблизу сумнозвісного міста Щастя О. Ткаченко отримав численні осколкові поранення верхніх і нижніх кінцівок від мінометної міни. Наразі він переніс 6 операцій, невдовзі його чекає ще одна. Нині лікується в центральній районній лікарні. Та йому ще потрібний і тривалий курс реабілітації.

Люди, які прийшли на фестиваль чуйності, були об’єднані ідеєю підтримати бійця АТО.

— До організації цього заходу долучилися всі студенти та педагоги нашого навчального закладу, — зазначили студентки КЗ «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» ХОР Олександра Склярова та Катерина Кабанець. — На заняттях із декоративно-прикладного мистецтва виготовляли вироби з солоного тіста, витинанки, канзаші та багато інших красивих речей. Усе робили зі щирим серцем і любов’ю, бо шануємо наших героїв і прагнемо бодай чимось їм допомогти.

У єдності – наша сила

DSC_9963Окрім імпровізованого благодійного ярмарку в актовому залі  краєзнавчого музею відбувалося вшанування земляків — учасників антитерористичної операції на Донбасі. Разом із Олександром Ткаченком тут були присутні його військові побратими. Саме вони були в центрі уваги фестивалю. Ці мужні чоловіки майже рік стримували натиск противника та захищали суверенітет і цілісність держави. Лише наприкінці березня вони повернулися додому. Громадськість міста вітала їх оплесками та словами вдячності, а також вигуками «Слава Україні! Героям слава!»

Учасники бойових дій на сході держави, які останній рік щодня дивилися в обличчя смерті й були свідками загибелі своїх товаришів і страждань мирного населення, не бояться називати речі своїми іменами. Для них очевидно, що в цьому регіоні відбувається справжня війна. Не виникає й питання, кого в цій ситуації вважати агресором. Чимало фактів доводять віроломство та підступ сусідньої Росії. Тому боєць АТО Віталій Сіладі, котрий із червня минулого року й майже до сьогодні служив неподалік селища Станично-Луганське, у 500 метрах від російського кордону, звертався до присутніх із такими словами:

— Прошу вас  подивіться правді в очі. У нашу країну прийшла велика біда, лише в 300 кілометрах від Краснограда триває війна, гинуть люди. Якщо ми не зупинимо цього нашестя, біда прийде і в наш дім, а кількість жертв важко буде порахувати.

Краєзнавчому музею воїн передав бойовий стяг із підписами бійців військового угрупування «Північ», який височів на блок-пості Камишино. Також експозиція закладу поповнилися фрагментами мін і снарядів, якими обстрілювали українських військових терористи. На одному з них чітко видно нумерацію російської армії.

— Не називайте нас героями, — звернувся Віталій до земляків. — Ми  діяли так, як належить у цій ситуації справжнім чоловікам. Я прагну, щоб страхіття на сході України якнайшвидше закінчилося, проте для відвідувачів музею цей прапор нехай завжди слугує нагадуванням, що ми дамо відсіч кожному, хто наважиться зазіхнути на нашу землю.

До красноградців звернувся також перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Клочков:

— Мир в нашій держави залежить від свідомої громадянської позиції кожного з нас і нашого толерантного ставлення один до одного. Тож тримаймося разом, адже тільки завдяки любові до ближніх, розуму та терпінню зможемо перемогти.

В урочистій атмосфері він вручив Подяку за сумлінне виконання військового обов’язку мужність і героїзм пораненому Олександру Ткаченку.

З громадою міста спілкувалися і міський голова Володимир Максим та настоятель Свято-Благовіщенського храму протоієрей Миколай.

Так,  священнослужитель закликав містян навчитися чути один одного та Господа Бога в собі. Він висловив упевненість, що Господь допоможе Україні витримати всі випробування та стати міцнішою.

Урочистості завершила пісня «Мир без війни», яку виконали вихованців школи естетичного виховання.

До теми

Пізніше стало відомо, що в рамках фестивалю чуйності «Збережемо життя» на допомогу в лікуванні пораненого воїна АТО Олександра Ткаченка було зібрано 15 тис. 88 гривень.