зброяЗ метою протидії незаконному розповсюдженню зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів, профілактики злочинів із їх використанням у квітні поточного року на території України проводиться місячник добровільної здачі зброї, боєприпасів, вибухових матеріалів та спеціальних засобів, повідомляє відділ зв’язків із громадськістю райвідділу міліції.

У цей період громадяни можуть звернутися в органи внутрішніх справ, до дільничних інспекторів міліції та добровільно здати зброю, боєприпаси до неї, вибухові матеріали й спеціальні засоби. При цьому, треба зазначити, що громадяни, які добровільно здають зазначені предмети і матеріали, звільняються від кримінальної та адміністративної відповідальності.

Добровільно здана, технічно справна мисливська зброя, спеціальні засоби самооборони, заряджені речовинами сльозоточивої та дратівної дії після перевірки, чи не перебувають вони в розшуку, можуть бути зареєстровані на громадян у встановленому законом порядку.

 Хотілося б звернути увагу громадян – близьких родичів померлих власників мисливської зброї та спецзасобів самооборони, що зброя та спецзасоби померлих власників у п’ятиденний строк повинні також добровільно здаватися їх родичами в органи внутрішніх справ, де вони зберігаються до вирішення питання про спадщину. Зберігання ж зброї та спецзасобів без дозволу правоохоронних органів спричиняє притягнення громадян до адміністративної відповідальності у вигляді штрафів та конфіскації зброї.

Правоохоронці нагадують, що незаконне збереження вогнепальної зброї, боєприпасів вибухівки є злочином.

У відповідності зі ст.263 ч.3 Кримінального кодексу України носіння, зберігання, придбання виготовлення або збут вогнепальної зброї (крім гладкоствольної), боєприпасів або вибухових речовин без відповідного дозволу карається позбавленням волі на термін від 2 до 5 років. Разом з тим, особа, що добровільно здала зазначені предмети, що зберігалися в неї незаконно, звільняється від кримінальної та адміністративної відповідальності.