утеплення житлаКабінет міністрів України розповсюджує програму з енергоефективності й запроваджує компенсацію вартості утеплення індивідуальних житлових будинків та для ОСББ. Розмір компенсації буде відповідно 30% і 40%. Про це в середу, 8 квітня, під час засідання уряду повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк, пише Урядовий портал.

Загальний обсяг задіяних у програмі коштів – 1,57 мільярда грн. Скористатися цією програмою зможуть близько 134 тисячі сімей.

Глава Уряду нагадав, що в минулому році Кабмін розпочав програму з компенсації вартості придбання негазових котлів у розмірі 20%.

Водночас він наголосив на необхідності «споживати менше енергетики». А. Яценюк навів приклад Польщі, ВВП якої вчетверо більший за ВВП України, проте вона споживає в п’ять разів менше енергоресурсів:

«Тому Уряд робить програму з енергоефективності. Хочете поміняти газовий котел, який неефективний і дорого для вас коштує, – 20% вартості компенсує бюджет, якщо ви вирішили придбати інший, не газовий котел. Хочете утеплити свою квартиру – 30% від вартості такого утеплення, але не вище 10 тисяч гривень, – так само держава дає. Хочете утеплити будинок – 40% вартості для ОСББ, держава компенсує на кожну квартиру, і так само не більш як 10 тисяч гривень», — цитує прем’єра прес-служба.

Арсеній Яценюк звернувся до Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка разом із керівництвом Ощадного банку провести кампанію з роз’яснення громадянам – «пояснити людям, як у банку оформити кредит, отримати компенсацію з Державного бюджету на те, щоб купити нові вікна, утеплити будинок, замінити котел і отримати компенсацію». Роз’ясненням, за його словами, також мають зайнятися обласні державні адміністрації разом із обласними підрозділами Ощадного банку по Україні.

Глава Уряду також підкреслив, що одне з головних завдань Уряду – «зробити все для зменшення вартості для кожної сім’ї як платіжки, так і витрат на житлово-комунальні послуги»: «Для того, щоб скомпенсувати тарифи, Уряд розпочав широку програму субсидій», – нагадав він, зазначивши, що до громадян вже надійшли перші листи з документами, необхідними для оформлення субсидії.