воїни АТОДепутати Харківської обласної ради під час  засідання XXXV позачергової сесії у четвер, 9 квітня, проголосували за затвердження комплексної Програми соціальної підтримки учасників антитерористичної операції на 2015-2016 роки, інформує прес-служба облради.

Метою Програми є надання комплексу соціальних послуг з соціальної адаптації військовослужбовців після демобілізації, особливо тим, які перебувають у складних життєвих обставинах, здійснення взаємодопомоги та взаємопідтримки для демобілізованих військовослужбовців та членів їх сімей, ведення соціальної роботи з найближчим оточенням та членами сімей загиблих учасників АТО, надання медичних послуг, в тому числі з психологічної реабілітації, сприяння професійної адаптації тощо.

Завдання програми: надання сім’ям демобілізованих військовослужбовців, які перебувають у складних життєвих обставинах, соціальних послуг та, у разі потреби, взяття їх під соціальний супровід; створення при місцевих центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді груп взаємодопомоги та взаємопідтримки для демобілізованих військовослужбовців та членів їх сімей; сприяння зайнятості учасників військовослужбовців, демобілізованих із зони проведення антитерористичної операції, шляхом надання профорієнтаційних послуг, одноразової виплати допомоги по безробіттю для відкриття підприємницької діяльності тощо.

Комплексну Програму планується реалізувати за два роки. Реалізація зазначеної комплексної Програми дозволить забезпечити соціальну адаптацію учасників АТО; поліпшити соціально-психологічний клімат в їх родинах; покращити здоров’я та психоемоційний стан; повернути їх до соціуму.

На забезпечення організації проведення відпочинку військовослужбовців, демобілізованих із зони АТО, у санаторно-курортних закладах Харківщини програмою передбачено 2 млн грн. Для випуску та розповсюдження інформаційних буклетів, листівок, з контактами організацій, які можуть надавати допомогу та підтримку демобілізованим військовослужбовцям потрібно 50 тис.грн.

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів виділених з обласного бюджету на галузі: «соціальний захист та соціальне забезпечення», «охорона здоров’я» та інших видатків по соціальному захисту населення в межах можливостей обласного бюджету, а також інших джерел, не заборонених чинним законодавством України

Також ухвалено Порядок організації проведення відпочинку звільнених в запас (демобілізованих) військовослужбовців, які брали участь в АТО, в санаторно-курортних закладах Харківської області, яким передбачений відпочинок терміном 14 днів.

До мирного життя в Харківській області повинні повернутися близько 2700 демобілізованих – це ті чоловіки, яких призвали під час «першої хвилі» часткової мобілізації рік тому. З них 1000 військовослужбовців проходили службу у відділеннях військкоматів, понад 500 – у лавах Збройних сил України, понад 800 – у підрозділах Державної прикордонної служби України і близько 250 – у підрозділах Національної гвардії України, 59 наших земляків загинули в зоні АТО.