ДТП 1Про це, порівнюючи динаміку дорожньо-транспортних пригод та їх наслідки з аналогічним періодом минулого року, заявив заступник начальника-начальник міліції громадської безпеки райвідділу міліції підполковник Володимир Розсоха, інформує відділ зв’язків із громадськістю органу внутрішніх справ.

Зокрема, торік на Красноградщині сталося 5 ДТП, в яких загинула 1 людина та було травмовано 9 осіб. Цьогоріч було зафіксовано лише 3 автопригоди, 5 травмованих і жодного летального випадку.

Дещо інша ситуація на автомагістралі, де працює взвод ДПС № 5 «Красноград». Тут минулого року було 3 аварії, шестеро громадян отримали травми й обійшлося без жертв. Наразі вже сталося 4 аварії, 2 людей загинуло та 2 травмувалося.

Проте, за словами В. Розсохи статистичні дані свідчать, що показник аварійності на автошляхах в зоні обслуговування нашого району, не збільшився. Нині пік небезпеки на дорогах припадає на 18.00 вечора четверга та п’ятниці, у попередній період найнебезпечніша ситуація  зберігалася тут щонеділі близько 17.00.

Також начальник МГБ повідомив, що найпоширенішими видами автопригод в області залишаються:  зіткнення (62,7%), наїзд на транспортний засіб (19,3%), наїзд на перешкоду (9,5%).  Це складає 91,5% всіх дорожньо-транспортних пригод. Найчастіше  люди гинуть у ДТП у результаті наїзду на пішохода (40,7%), зіткнення (20,9%) і наїзду на т/з (9,3%). Щодо травматизму, тут сумну статистику демонструють зіткнення (51,1%) та наїзд на пішохода (27,9%).

Однією з проблем залишається вік і стаж водіїв. У поточному році водіями зі стажем керування автотранспортними засобами понад 5 років вчинено 347 ДТП, з них 56 із постраждалими. Водіями, які керували т/з від 1 до 2 років скоєно 42 ДТП, у тому числі 7 із потерпілими.

Середній вік потенційних порушників правил дорожнього руху, які допустили найбільшу кількість ДТП, складає 31-35 років, а на тих, хто потрапив у ДТП під час яких загинули або отримали травми люди, 41-45 років.

В. Розсоха зауважив, що з початку поточного року на території Харківщини скоєно 34 автопригоди, в яких постраждали діти віком до 18 років. За аналогічний період минулого року сталося 46 ДТП(-26%).

 Цьогоріч зменшилася й кількість аварій із вини нетверезих водіїв:  у порівнянні  20 проти минулорічних 58.

На вулицях і дорогах області також з 9 до 3 знизилася цифра ДТП за участю працівників органів внутрішніх справ. Відповідно кількість травмованих учасників дорожнього руху  зменшилася на 50% (з 14 до 7).