субсидія 2Ця думка була провідною під час семінару-наради, який відбувся минулого четверга в Департаменті соціального захисту населення Харківської ОДА за участю представників Міністерства соціальної політики України та фахівців профільних управлінь області. Новинами обговорення поділилася начальник відділу грошових виплат і компенсацій управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Гонтар.

Отже, з 1 травня поточного року набувають чинності нові правила оформлення житлових субсидій. Відповідно до них грошова допомога на оплату житлово-комунальних послуг призначатиметься на 12 місяців.

Право на отримання субсидій мають:

  • зареєстровані в помешканні громадяни, на яких відкриті особові рахунки зі сплати послуг ЖКГ;
  • особи, які орендують житло по договору найму, на яких відкриті особові рахунки зі сплати послуг ЖКГ;
  • громадяни працездатного віку, котрі не працюють і не можуть підтвердити свій дохід;
  • також особи, які є власниками більше ніж одного помешкання чи транспортного засобу, здають житло в оренду чи мають земельну ділянку.

Заробітна плата враховуватиметься без податку на доходи фізосіб

Зважте, якщо ваш земельний пай перебуває в оренді й ви отримуєте з нього офіційний дохід, то ці кошти враховуватимуться під час обчислення субсидії. Загалом усі види доходів, які звітуються у державній податковій інспекції, враховуватимуться під час призначення цього виду державної допомоги.

Щодо заробітної плати, то при обчисленні субсидії її враховуватимуть за мінусом 15% сплаченого податку на доходи  фізичних осіб.

Необхідну інформацію про доходи громадян за 2014 рік фахівці управління отримуватимуть у порядку обміну від Державної фіскальної служби та Пенсійного фонду. Проте, якщо в поточному році ваші доходи зменшилися, ви маєте право самостійно надати до управління довідку про власні доходи за попередні шість місяців перед зверненням.

Приватні підприємці в декларації на призначення субсидії повинні вказати всі доходи, задекларовані в податковій інспекції.

Якщо ж громадяни в декларації на призначення субсидії повідомили недостовірні дані, то під час перевірки їх зобов’яжуть у подвійному розмірі повернути надміру виплачені кошти.

Спірні питання призначення допомоги розглядатимуться на комісії

Для всіх громадян, які вже отримують субсидії, її перерахунок буде здійснено автоматично. Проте, тим особам, яким раніше призначили грошову допомогу за рішенням комісії, необхідно звернутися до управління праці та соціального захисту населення повторно й знову написати відповідну заяву. Це саме стосується й тих, хто звертатиметься за призначенням субсидії вперше.

Розгляду комісії підлягають звернення:

  • від громадян непрацездатного віку, котрі мешкають самі, на призначення грошової допомоги на понаднормову площу житла;
  • від осіб, які протягом останніх 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії здійснили купівлю земельної ділянки, квартири, будинку, транспортного засобу та інших товарів довгострокового вжитку або оплатили послуги з будівництва, ремонту помешкання чи транспорту на суму понад 50 тис. гривень;

Від громадян, які  протягом останніх 12 місяців перед зверненням за призначенням субсидії, оформили великий кредит. При призначенні субсидії враховується перший внесок, яки прирівнюється до доходів понад 50 тис. гривень.

  • від осіб, які зареєстровані та мешкають в житловому приміщення, проте особові рахунки зі сплати послуг ЖКГ оформлені на іншу особу (власника) житла;
  • від громадян, які зареєстровані в оселі, проте фактично там не мешкають. У такому випадкові комісія розглядатиме документи, що підтверджують місце перебування особи в іншій адміністративно-територіальній одиниці у зв’язку з роботою, лікуванням, навчанням тощо на підставі акту обстеження житлового приміщення, який складається соціальним інспектором управління. Під адміністративно-територіальною одиницею розуміють різні населенні пункти в межах одного району, області чи країни  .

Відправляючи декларацію на призначення субсидії поштою, громадяни обов’язково у відповідній графі повинні вказати, що їхнє питання підлягає розгляду комісії. Тоді соціальний інспектор відвідає їх вдома.

За словами С. Гонтар, за призначенням субсидії можна звертатися з 1 травня. Звернення, котрі надішли поштою до управління в квітні, також розглядатимуться в травні. Фахівець нагадала, що громадяни можуть самостійно розрахувати суму ймовірної грошової допомоги, скориставшись електронним калькулятором на офіційному сайті Мінсоцполітики України (http://www.mlsp.gov.ua).

Також дізнатися необхідну інформацію можна за телефоном гарячої лінії управління праці та соціального захисту населення РДА – 7-18-10.