Ми всі радіємо весні, її першому теплу, пробудженню природи й скорому літньому відпочинку. Та для випускників загальноосвітніх навчальних закладів – це насамперед пора складання іспитів, організації прощальних вечорів і підготовки до вступу у виші. Про особливості закінчення 2014/2015 навчального року й проведення державної підсумкової атестації поцікавилися в методиста районного методичного центру відділу освіти РДА Ольги Міхно.
– Ольго Миколаївно, раніше заключним днем занять у школах завжди було 25 травня. Нині дата нерідко змінюється. Якого числа тепер школярі востаннє сядуть за парти?
– У 2014/2015 н. р. навчальні заняття завершаться 29 травня. Цього ж дня у школах району пролунають останні дзвоники.
– Що впливає на визначення дати закінчення навчального року?
– Цей процес регламентується відповідними документами. Зокрема, порядок організації закінчення 2014/2015 н. р. та проведення державної підсумкової атестації встановлено наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2015 № 192 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році» та Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН 30.12.2014 № 1547, та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.02.2015 за № 157/26602.
– А щодо проведення навчальної практики та екскурсій?
– Таке рішення загальноосвітні навчальні заклади приймають самостійно.
– Найбільші хвилювання учнів зараз пов’язані з майбутнім складанням ДПА. Нагадайте, будь ласка, які категорії школярів підлягають обов’язковому проходженню державної підсумкової атестації.
– Як передбачено статтею 34 Закону України “Про загальну середню освіту”, це випускники початкової, основної та старшої школи.
– У якій формі проводитимуться іспити?
– Цьогоріч державна атестація проводиться в письмовій формі з навчальних предметів інваріантної складової типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених МОН. Завдання для проведення атестації укладаються навчальними закладами за рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.
– З яких навчальних предметів і у які терміни учні писатимуть ДПА?
– Обов’язковою для всіх є атестація з української мови. Крім того, випускники молодшої школи атестуватимуться також із читання та математики у період з 13 до 21 травня.
Дев’ятикласники складатимуть ДПА також із трьох навчальних дисциплін: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу з 1 до 8 червня.
Випускники одинадцятих класів теж виконуватимуть атестаційні завдання із трьох предметів. Проте для них ДПА відбуватиметься в два етапи: 24 квітня у пунктах тестування старшокласники екзаменуватимуться з української мови у формі ЗНО. А з 22 до 28 травня писатимуть ДПА в навчальних закладах із двох дисціплін – математики чи історії України та предмета за власним вибором.
– Отже, випускні вечори відбудуться…
– Вручення документів про освіту планується провести для випускників 9-х класів 10 червня, 11-х класів – 30 травня.
– Насамкінець запитаю про відпочинок. Ольго Миколаївно, в зв’язку з подіями в Україні багатьох батьків також цікавить можливість організації оздоровлення дітей. Чи працюватимуть у школах влітку оздоровчі табори?
– Так. Після закінчення навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах району з 2 до 19 червня включно функціонуватимуть табори з денним перебуванням. Діти будуть забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням та змістовним дозвіллям. Відпочинком у таборах планується охопити 2715 школярів.