ДПА 2015Ми всі радіємо весні, її першому теплу, пробудженню природи й скорому літньому відпочинку. Та для випускників загальноосвітніх навчальних закладів – це насамперед пора складання іспитів, організації прощальних вечорів і підготовки до вступу у виші. Про особливості закінчення 2014/2015 навчального року й проведення державної підсумкової атестації поцікавилися в методиста районного методичного центру відділу освіти РДА Ольги Міхно.

– Ольго Миколаївно, раніше заключним днем занять у школах завжди було 25 травня. Нині дата нерідко змінюється. Якого числа тепер школярі востаннє сядуть за парти?

– У 2014/2015 н. р. навчальні заняття завершаться 29 травня. Цього ж дня у школах району пролунають останні дзвоники.

– Що впливає на визначення дати закінчення навчального року?

– Цей процес регламентується відповідними документами. Зокрема, порядок організації закінчення 2014/2015 н. р. та  проведення державної підсумкової атестації встановлено наказом Міністерства освіти і науки України від 20.02.2015 № 192 «Про проведення державної підсумкової атестації учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти у 2014/2015 навчальному році» та Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, затвердженого наказом МОН 30.12.2014 № 1547, та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 14.02.2015 за № 157/26602.

– А щодо проведення навчальної практики та екскурсій?

Таке рішення загальноосвітні навчальні заклади приймають самостійно.

Найбільші хвилювання учнів  зараз пов’язані з майбутнім складанням ДПА. Нагадайте, будь ласка, які категорії школярів підлягають обов’язковому проходженню державної підсумкової атестації.

Як передбачено статтею 34 Закону України “Про загальну середню освіту”, це випускники початкової, основної та старшої школи.

– У якій формі проводитимуться іспити?

– Цьогоріч державна атестація проводиться в письмовій формі з навчальних предметів інваріантної складової типових навчальних планів для загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених МОН. Завдання для проведення атестації укладаються навчальними закладами за рекомендаціями Міністерства освіти і науки України.

– З яких  навчальних предметів і у які терміни учні писатимуть ДПА?

Обов’язковою для всіх є атестація з української мови. Крім того, випускники молодшої школи атестуватимуться також із читання та математики у період з 13 до 21 травня.

Дев’ятикласники  складатимуть ДПА також із трьох навчальних дисциплін: української мови, математики та предмета за вибором навчального закладу з 1 до 8 червня.

Випускники одинадцятих класів теж виконуватимуть атестаційні завдання із трьох предметів. Проте для них ДПА відбуватиметься  в два етапи: 24 квітня у пунктах тестування старшокласники екзаменуватимуться з української мови  у формі ЗНО. А з 22 до 28 травня писатимуть ДПА в навчальних закладах із двох дисціплін – математики чи історії України  та предмета за власним вибором.

– Отже, випускні вечори відбудуться…

Вручення документів про освіту планується провести для випускників 9-х класів 10 червня, 11-х класів – 30 травня.

– Насамкінець запитаю про відпочинок. Ольго Миколаївно, в зв’язку з подіями в Україні багатьох батьків також цікавить можливість організації оздоровлення дітей. Чи працюватимуть у школах влітку оздоровчі табори?

Так. Після закінчення навчального року в загальноосвітніх навчальних закладах району з 2 до 19 червня включно функціонуватимуть табори з денним перебуванням. Діти будуть забезпечені безкоштовним гарячим харчуванням та змістовним дозвіллям. Відпочинком у таборах планується охопити 2715 школярів.