DSC_0160Нинішнього ранку приміщення Красноградського багатопрофільного ліцею перетворилося на неприступний «бастіон» у оточенні кількасот юнаків і дівчат, які з нетерпінням очікували відкриття дверей навчального закладу. Без відповідного посвідчення чи запрошення стороннім сюди вхід було заборонено. Адже тут і в будівлях ще трьох інших місцевих закладів освіти пройшло тестування з української мови та літератури, результати якого зараховуватимуться як державна підсумкова атестація випускників шкіл і одночасно зовнішнє незалежне оцінювання.

Попри хвилювання, настрій в учасників ЗНО панував радісний і піднесений. Вони охоче йшли на спілкування й ділилися своїми враженнями та найближчими планами. А як інакше? Всі до екзамену ретельно готувалися. Крім того, на думку переважної більшості молоді, як справу почнеш, так її й завершиш. Проте дехто про всяк випадок, в якості оберега, одягнувся на тестування у вишиванки.

– Вишита сорочка – символ України, – пояснила свій вибір одягу одинадцятикласниця з Новоселівки Нововодолазького району Ганна Білецька. – Сподіваюся, її енергетика допоможе мені гідно скласти іспит із рідної мови, – напівжартома додала вона.

Ганна, як і багато її однолітків, мріє далі навчатися у виші. Та все залежатиме від результатів ЗНО! Щодо розмаїття професій, то хлопці переважно висловлювалися на підтримку вибору ІТ- і окремих військових спеціальностей, зокрема, навчання в Харківському університеті  Повітряних сил ім. І. Кожедуба. Дівчата  – більш схильні до економіки, педагогіки та медицини.

Підтримати дітей приїхав і дехто з батьків.

– За свою доньку я спокійна, вірю, що вона впорається із завданням, – висловилася Яна Олексіївна, мама школярки Дар’ї із Нової Водолаги. – Добре, що цьогоріч поєднали ДПА та ЗНО. Вважаю, що таким чином оцінювання буде  об’єктивнішим, до того ж у випускників буде більше часу для підготовки до наступних  іспитів.

Вища освіта обходиться нині дорого для гаманців батьків, проте без неї зараз ніяк, – визнає жінка.  Якщо загальний бал ЗНО буде достатнім для вступу у виш, у їхній сім’ї налаштовані на це витрачатися.

Під будівлею багатопрофільного ліцею зустрілися й з начальником відділу освіти райдержадміністрації Антоніною Туровою. Вона приїхала востаннє перед початком іспиту перевірити готовність пункту тестування та явку учасників ЗНО. За її словами, відділ освіти зробив усе необхідне, аби зовнішнє незалежне оцінювання відбулося  на належному  рівні організації.

Зауважимо, що у перший день ЗНО Красноградщина приймала представників 5 районів. Окрім нашого, ще Сахновщинського, Кегичівського, Зачепилівського та Нововодолазького. Всього єдиний тест  із української мови в Краснограді сьогодні писали близько тисячі юнаків і дівчат.