На сцені група СС-11 із танцювальним номером "Віночок"

На сцені група СС-11 із танцювальним номером “Віночок”

Обряд народного сватання та весілля,  дівочі посиденьки на вечорницях і ворожба на судженого, символіка українського віночка та звичай освячення верби, інсценівка казки про державні символи України й багато іншого. Своєрідний екскурс традиціями українців влаштували  в понеділок, 27 квітня, студенти місцевого медичного коледжу. У районному Будинку культури майбутні медики провели відкритий тематичний захід, присвячений самобутності культури рідної землі.

У  конкурсі під назвою «Україна. Символіка. Обряди. Звичаї. Традиції» взяли участь студентські групи навчального закладу. Перед стартом творчого змагання конкурсантів привітав перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Клочков.

– Зараз наша країна переживає непрості часи, – зазначив він. – Однак це не заважає нам проводити такі заходи, навпаки стимулює звертатися до історичної спадщини народу, в якій черпаємо сили для майбутніх звершень. Українцям не вперше доводиться долати труднощі, проте певен, що наша розумна, сильна та красива нація вкотре вистоїть і стане лише міцнішою.

О. Клочков привітав молодь із прийдешніми травневими святами й побажав, аби в конкурсі переміг найсильніший.

Студенти з цим не забарилися. На розсуд журі та глядачів представили низку автентичних  обрядів. Сцена майоріла українськими національними костюмами, повнилася мелодійною рідною мовою та народними піснями. Хто був кращим, годі й порівнювати. Оригінальності та артистизму нікому не бракувало.

Суддям нічого не лишалося, як нагородити грамотами кожного з учасників конкурсної програми. Відзнаки артистам вручав О. Клочков. Першокурсниць групи СС-11, які навчаються за спеціальністю «Сестринська справа» , додатково преміювали можливістю показати свою хореографічну композицію «Віночок» у день посвяти в студенти. Свято планується в медичному коледжі наступного 1 вересня.

– У подібному заході я приймала участь уперше, – сказала після завершення дійства його безпосередня учасниця, студентка гр. СС-11 Альона Зубченко. – Наш віночок — символ дівочої вроди, головний оберіг і найперша прикраса українських юнок. Під час підготовки до конкурсу дізналася багато нового про його символіку. Нині молодь нерідко марнує свій час. Вдячна, що наші педагоги направили нашу енергію в потрібне русло. Адже саме знання традицій якнайкраще споріднює минулі й прийдешні покоління.

Насамкінець за активну участь у заході студентам і викладачам подякувала заступник директора з виховної роботи медичного коледжу Лідія Уколова.

— У нашому навчальному закладі ми постійно приділяємо значну увагу національно-патріотичному вихованню студентів, — розповіла вона в короткому інтерв’ю районній газеті. — Залучаємо молодь до культурної спадщини, заохочуємо до вивчення народних звичаїв. Вважаю, що тільки усвідомлюючи свою етнічну ідентичність, ми можемо сподіватися на єдність нації.

Напевно, що так.