IMG_5554До  експозиції  увійшли роботи майстрині, виконані в техниці петриківського розпису. Відкриття виставки приурочили до 55-річного ювілею авторки виробів декоративно-прикладного мистецтва.

Захоплення орнаментальним народним малярством для мешканки с. Піщанка О. Щемур почалося близько 10 років тому. До цього часу жінка вела звичайне, нерідко безрадісне  життя. Все змінив один випадок. Ніби під впливом якоїсь вищої сили, раптово для себе купила альбом і фломастери. Звідки в її уяві почали народжуватися образи та орнаменти, пояснити досі не може.  Та знає напевно, що відтоді, як узялася малювати, її нелегке буття наповнилося новим змістом і перетворилося на яскравий розмай барв і відтінків. Місця для розпачу й суму в її душі більше не лишилося. Поступово від фломастера перейшла до розпису гуашшю.

— У процесі малювання забуваю про все на світі, — ділиться майстриня. —Мене переповнює незрівняне відчуття внутрішньої свободи, радості й натхнення.

Так, ніби непомітно, в Олени Петрівни накопичилася значна кількість робіт. Уже двічі вони виставлялися в краєзнавчому музеї, також входили до експозиції районних, обласних і міжнародних виставок-ярмарок. Разом із тим множилася кількість особистих відзнак її таланту.

Свій черговий доробок на розсуд глядачів О.Щемур презентувала, 5 травня, з нагоди 55-річчя. Привітати майстриню та висловити шану її творчості в музеї зібралося багато гостей. Переглянути виставку завітали заступник міського голови Катерина Єніна, секретар міської ради Ніна Мусатова, відомий художник Михайло Ткаченко, учасниці клубу декоративно-прикладного мистецтва «Красноградські чарівниці», мешканці міста.

Наразі персональна виставка Олени Щемур «Лети, моя пташко!» відкрита для широкого перегляду. Тож неодмінно відвідайте її!