DSC_0357Короткий екскурс у історію воєнних дій, пісні та вірші військової тематики і привітання з букетами провісників переможного травня бузку, тюльпанів і конвалій у руках… Гурток «Молодіжний клуб» районного Центру дитячої та юнацької творчості під керівництвом Світлани Бурик, 7 травня, організував зустріч вихованців закладу з ветераном Другої світової війни Олексієм Івановичем Ширковим.

Олексій Ширков, уродженець с. Піщанка, а нині мешканець Краснограда один із небагатьох учасників бойових дій тих далеких літ, який досі намагається вести  доволі активний спосіб життя. Незважаючи на поважний вік, 90 років, він завжди радо спілкується з молоддю, є частим гостем районних заходів і активістом місцевої ветеранської організації.

Війна застала Олексія Івановича в рідному селі 16-річним юнаком, а вже у 18 він  воював кулеметником на Білоруському фронті. Був двічі пораненим, нерідко потрапляв у складні ситуації. Та ангел охоронець захистив його від загибелі.

Під час зустрічі ветеран розповів дітям про події Другої світової війни, свідком яких він був, а також не менш складні повоєнні роки. Висловив свою думку й з приводу сьогодення. Зокрема, відзначив, що незрозуміла війна, котра зараз розгорнулася між Україною та Росією, на жаль, матиме негативні наслідки для подальших взаємин обох держав, які відчують прийдешні покоління. Тому надзвичайно важливо берегти мир. Також Олексій Іванович відповів на всі запитання, що цікавили хлопців і дівчат.

У свою чергу вони підготували в дарунок ветерану невеликий концерт, а найменші учасники зустрічі вручили літньому чоловіку власноруч виконані роботи з нагоди Дня Перемоги.

 Дорослі та діти вшанували пам’ять загиблих у роки війни хвилиною мовчання.

— Я вперше був на такій зустрічі, — сказав після її завершення Михайло, шестикласник ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 ім.  І. Копиленка. — З розповіді ветерана зрозумів, що в тій страшній війні наші військові були найкращі. Саме вони зупинили нашестя фашистів і зберегли Україну та Європу від знищення. Вічна слава та пам’ять їхній доблесті!

 DSC_0393DSC_0410