DSC_0439Вітання  ветеранів, спогади про вогненні сорокові, вшанування жертв воєнного лихоліття та концерт… У районному Будинку культури відбувся тематичний захід, присвячений  Дню пам’яті та примирення в Україні й 70-річчю Великої Перемоги.

DSC_0426У РБК зібралися мешканці міста, студенти місцевих вишів і учні загальноосвітніх навчальних закладів, представники місцевої влади. Головними гостями заходу стали ветерани Другої світової. Святкове дійство розпочалося з виконання державного Гімну України. Оплесками, стоячи, зала вітала Василя Хмару, Олександра Гейко, Тамару Задорожну, Олександру Корбань і Анатолія Єсаулова —  земляків, які пройшли горнило тієї далекої війни. Ведучі свята Каріна Абаніна та Тетяна Підберезна коротко розповіли життєпис кожного з них, старшокласники місцевих шкіл вручили ветеранам квіти.

— Ми зібралися тут віддати данину пам’яті й честі людям, які вистояли та полягли за рідну землю, — звернувся до громади перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Клочков. — Патріотизм і консолідація суспільства починається з вивчення й розуміння історії та поваги до подвигу минулих поколінь, які свого  часу подарували нам мирне життя. Завжди  пам’ятаймо та шануймо  славетних синів нашої Вітчизни. Слава Україні! Героям слава!

Красноградців із Днем пам’яті та примирення привітав також міський голова Володимир Максим. Для учасників заходу виступали поетеса Тетяна Дмитренко, місцеві самодіяльні артисти Тетяна Степаненко, Наталія Чернова, вихованка школи естетичного виховання Дарія Погоріла, хор «Джерело» та вокальний ансамбль РБК «Баргузіни».

Сумним набатом у серцях глядачів відгукнулася хвилина мовчання, якою традиційно вшанували пам’ять жерт війни. Наостанок делегація школярів, які приймали участь у святі, вирушила до пам’ятних місць Другої світової війни Краснограда, аби покласти квіти.

Цього дня урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті та примирення відбулися також у краєзнавчому музеї ім. П. Д. Мартиновича та залі засідань міської ради. Нагадаємо, це державне свято українці цьогоріч відзначали  вперше відповідно до Указу Президента України Петра Порошенка №169/2015 від 24 березня поточного року.