DSC_0490Молодь не пам’ятає, а от люди старшого покоління часто з ностальгією згадують, яким раніше квітучим було рідне місто. Не зникають у них зі спогадів квітники з трояндами біля «Старого універмагу», різнобарвні клумби із червоними сальвіями та блакитними агератумами в центрі… Чи не вперше за останні кілька років міська рада зробила крок назустріч, аби повернути колишню красу квітковим оазисам у центральній частині Краснограда. Та радість тривала недовго.

До травневих свят на клумбах було висаджено близько 1000 квітучих саджанців петуній, сальвій, жоржин і хризантем. Проте за кілька днів кількість рослин значно скоротилася, а у вазонах, які відділяють пішохідну зону вул. Леніна, вони зникли взагалі. Головними підозрюваними в цій справі є квіткові злодії.

Щороку вони скубуть квітники, розташовані в громадських місцях. Два роки тому їхніми «жертвами» стали висаджені тут троянди. Дістається від крадіїв і місцевим мешканцям. На клумбах біля багатоквартирних будинків і приватних домоволодінь навіть простенькі квіти висаджувати небезпечно, не говорячи вже про популярні зараз вічнозелені рослини: ялівці та туї, самшити чи тиси. Їх не тільки вирвуть із корінням, а ще й понівечать інші зелені насадження, що ростуть поруч.

Здається, для цих людей немає нічого святого. Нинішньої весни невідомі також поцупили корзини з квітами, які непередодні, 26 квітня, у день річниці чорнобильської трагедії, містяни залишили біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Якщо припустити, що саджанці петуній чи троянд крадуть, аби висадити потім у себе вдома. То цей вчинок взагалі зрозуміти важко. Невже ці квіти потім перепродують чи «дарують» на ювілей близьким?

Одвічні питання: хто винен і що робити? Можливо, це недопрацювання наших правоохоронців. Адже квітковим злодіям досі вдається лишатися невловимими. З іншого боку, в суспільстві існують певні правила поведінки, не кажучи вже про мораль і людську совість. Поки вони не будуть задіяні, навряд  проблему можна вирішити. Навіть якщо кожну клумбу чи тротуар, або лаву в міському парку та інші «об’єкти», які заради власної вигоди чи розваги псують наші громадяни, поставити охороняти міліціонера.

Багато людей скаржаться на складне та невпорядковане життя в нашій країні, в порівняннні з іншими. Водночас для багатьох у нас закони не писані. Та, як  колись слушно зауважив відомий класик, розруха починається в головах. Поки в думках і вчинках кожного не буде порядку, руїна буде скрізь. Чи не так?