старе ліжкоПроблему якості медичного обслуговування в районній лікарні порушила в листі до редакції мешканка Краснограда, пенсіонерка Любов Іванівна Таран. Нещодавно жінка лікувалася в стаціонарі неврологічного відділення ЦРЛ. Говорить, що задоволена ставленням медичного персоналу до пацієнтів, проте щодо «зручностей», вони жадають бути набагато кращими.

За словами Любові Іванівни, у палатах, де перебувають хворі, в незадовільному стані знаходяться меблі. Старезні ліжка риплять від найменшого руху, а розтягнуті сітки під вагою тіла провисають долу. Не рятують навіть дерев’яні щити, котрі кладають під них для міцності. Натомість переважна кількість пацієнтів неврології – люди з хворобами спини та хребта, для яких можливість правильного положення тіла в ліжку одна з найважливіших умов лікування.

 – Востаннє м’який і твердий інвентар у стаціонарі поновлювали щонайменше 20 років тому,  – коментує ситуацію головний лікар ЦРЛ Олександр Колодяжний. – Ближчим часом його заміна не планується, немає коштів, – додає він.

Керівник медичного закладу пояснює, що фінансування медицини зараз доволі обмежене. А наявні достатньо скромні суми , в тому числі благодійні внески, витрачають насамперед на закупівлю медикаментів першої необхідності та першочергові потреби, зокрема, поточні ремонти систем життєзабезпечення приміщень. Проте обіцяє в межах можливостей виправити становище.

Натомість пенсіонерка Любов Таран зауважує, що з фінансовими негараздами медичної галузі обізнана. Тому пропонує власний вихід із ситуації. Жінка закликає всіх небайдужих громадян зібрати гроші, необхідні для придбання нових ліжок , у складчину. Певну суму готова виділити з власної пенсії. Сподівається, що її ініціативу підтримають і місцеві підприємці та заможні містяни.

– На лікарняному ліжку може опинитися кожен, – зазначає вона.

Справді, хвороби на  статки не зважають.