електронна версіяДнями в Обласному організаційно-методичному центрі культури та мистецтва (ООМЦКМ) презентували унікальний витвір мистецтва — дев’ятиметрову вишиту карту Харківщини. Над виготовленням оригінальної мапи впродовж півтора року трудилися майстрині з 27 районів області. Яскравим фрагментом на  карті  є Красноградщина. Саме такою її уявили місцеві таланти.

Як розповіла куратор проекту, директор районної бібліотеки Наталія Гришина, до розробки концепції майбутньої вишивки долучилися керівники та художники закладів культури району та майстри пензля Красноградщини. Остаточний варіант роботи був затверджений на засіданні художньої ради при секторі культури та туризму РДА.

Автором ескізу вишивки стала художник районного Будинку культури Ніна Зінченко. Реалізувала задум молода талановита майстриня Наталія Моргун. У стислий термін, який було відведено на виконання роботи, дівчина вишила більше 30 тис. хрестиків, які утворюють картину.

На жовто-блакитному фоні в центрі композиції зображена бурова вежа, що символізує один із основних видів промислової діяльності Красноградщини. Ліворуч на передньому плані — вишитий рушник, на якому  хліб і молоко, а також квіти соняхів — символ розвитку сільського господарства. Трохи вище — схематичне зображення Бєльовської фортеці, колиски історії малої батьківщини. Праворуч: церква — наша духовність, будівля краєзнавчого музею та бандура — родзинки краю, й книги, які уособлюють наші освітні заклади. Позаду  зеленіють лани та ліси Красноградщини.

За словами Н. Гришиною, для участі в обласному конкурсі «Візерунком стане рідний край» разом із вишивкою було надіслано  текст гімну нашого району (автор слів поетеса Тетяна Дмитренко, автор музики Володимир Волощук ), у якому найкраще висвітлена основна ідея вишитої роботи.

Як повідомила пресс-служба ХОДА, презентація карти та виставки вишиваних робіт стали завершальним етапом  конкурсу. Виставку урочисто відкрив голова Харківської облдержадміністрації Ігор Райнін.

— Я думаю, що це не тільки видовищний, але й дуже своєчасний проект. Це не тільки професійний конкурс народної творчості. Він також несе патріотичний, державний відтінок, відтінок любові до свого краю, – підкреслив керівник області.

Переможців конкурсу серед районів області визначатимуть за результатами онлайн-голосування. Організатори творчого змагання закликають мешканців Харківщини з 14 травня по 20 червня віддати свій голос за кращих майстринь. Свій вибір можна зробити на сайтах ООМЦКМ (http://culture.kharkov.ua), «Культурна столиця» (http://culture.kharkov.ua), та в соціальних мережах Fb (публічна сторінка «Центр культури», група «Харківський центр культури і мистецтва»), Vk (група «Харківський центр культури і мистецтва»), Twitter (Центр культури@TsentrKultury).

До Дня Незалежності диво-карту можна буде побачити в Обласному центрі культури і мистецтва (вул. Пушкінська, 62), потім вона займе своє місце в залах сучасного мистецтва Харківського художнього музею.