IMG_6417Ці та інші завдання обговорювали минулого четверга учасники районної наради з тваринництва, котра відбулася на базі ПАОП «Промінь» у с. Кобзівка. У зібранні взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Олександр Клочков, начальник управління агропромислового розвитку РДА Анатолій Берднік, фахівці ветеринарної медицини району, ветлікарі та зоотехніки  сільгосппідприємств Красноградщини.

Місце проведення семінару обрали невипадково. «Промінь» давно та доволі успішно займається розвитком молочнотоварного скотарства та свинарства. У районі підприємство є одним із лідерів виробництва продукції тваринництва. Генеральний директор господарства Євген Третяков постійно займається пошуком нових можливостей для забезпечення його стабільної роботи. Мінімізувати витрати й підвищити рентабельність за рахунок використання новітніх технологій — два основні принципи, на яких тут базується виробнича діяльність.

Теоретична частина семінару пройшла в приміщенні Кобзівського сільському Будинку культури. Серед районів області Красноградщина впродовж багатьох років посідала передові позиції в тваринництві. Проте, як розповів А. Берднік, за останні 4 місяці статистика викликає занепокоєння. Цифри свідчать про зниження валового виробництва молока та зменшення поголів’я великої рогатої худоби. Мінусова динаміка спостерігається й щодо показників середньодобових приростів ВРХ і свиней.  Серед основних причин недоотримання молока, фахівець назвав незадовільну якість силосу. Також перенесення термінів розтелу тварин на більш пізній строк.

Проте, як відомо, молоко в корови на язиці. Тож начальник управління АПР закликав працівників господарств виважено підійти до процесу заготівлі кормів. Наразі зелені жнива вже розпочалися в ТОВ «АФ «Пісчанська», СТОВ «Мрія» та інших господарствах.

Серед позитивних тенденцій розвитку тваринництва в районі він назвав збільшення поголів’я свиней. Нині воно налічує 3247 голів. Зростають і надої молока. Наразі в середньому  на корову вони становлять 2506 кг. Це на 8 кг більше, ніж торік.

Про перспективність галузі, за словами А. Бердніка, говорять початок будівництва молочного комплексу на 1 тис. голів у ТОВ «АФ «Пісчанська», завершення реконструкції приміщення для утримання тварин і доїльної зали в ТОВ «Красногралське джерело» тощо.

На необхідності виконання санітарно-ветеринарних вимог утримання тварин наполягав начальник управління ветеринарної медицини району Сергій Павленко. Фахівець поінформував присутніх про ситуацію із захворюваністю ВРХ на лейкоз і туберкульоз, а також щодо розповсюдження африканської чуми свиней. Останній випадок цього захворювання був зафіксований на початку травня у Броварському районі Київської області. Вірус хвороби було виявлено в диких кабанів. Серед основних профілактичних заходів С. Павленко озвучив закритий режим утримання тварин, своєчасну дезінфекцію та дератизацію приміщень, облаштування дезбар’єрів, недопущення бродячих тварин на території ферм тощо.

Досвідом розвитку молочного скотарства з учасниками семінару поділилися керівник СТОВ «Мрія» М. Кудревич і генеральний директор ТОВ «АФ «Пісчанська» О. Кулик.

До діалогу та постійної співпраці з різних питань тваринників закликав і перший заступник голови РДА Олександр Клочков.

— Красноградщина — аграрний регіон, який має великий практичний досвід сільськогосподарської діяльності, — зазначив він. — Наше завдання не тільки втримати виробництво сільгосппродукції на належному рівні, а й примножити наші здобутки. Тим більше, ми маємо для цього всі необхідні резерви та потужний кадровий потенціал.

IMG_6370IMG_6388Насамкінець учасники семінару разом із керівником ПАОП «Промінь» Є. Третяковим відвідали тваринницький комплекс господарства.

У 2004 році «Промінь» було першим господарством у області, яке встановило на оснащення ферми сучасну доїльну залу «Ялинка». Подивитися на це ноу-хау приїздили гості з різних регіонів. На підприємстві  також прагнуть використовувати передовий досвід колег і працюють над вдосконаленням виробництва.

Наразі дійний гурт нараховує 810 голів. Нині у «Промені» доять 19 кг на фуражну корову. У господарстві утримується понад півтори тисячі свиней. Поросят відгодовують від народження до забою.

На молочно-товарній фермі № 2 розпочато реконструкцію господарчого двора, готується площа під будівництво майданчику для зберігання сінажу, ближчим часом планується модернізація навісу для зберігання сіна. Для молодняка ВРХ буде побудовано  кормовий стіл під накриттям.

За словами Є. Третякова, поліпшення матеріально-технічної бази підприємства, скорочення витрат і застосування сучасних технологій утримання худоби — основний спектр задач на найближчу перспективу. Важливим керівник «Променя» вважає і соціальний аспект, зокрема, збереження робочих місць і підтримання інфраструктури населених пунктів.