IMG_6995 Марширування стройовим кроком із піснею на  вустах, долання смуги перешкод і порятунок «поранених», вікторина з історії України та доби козаччини, виконання народної пісні… Все це можна було побачити та почути ранком, 4 червня,  на міській зоні відпочинку. Тут відбувся І етап Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Подібні змагання проводилися вперше.

Дев’ятнадцять команд або роїв із різних загальноосвітніх навчальних закладів Красноградщини виборювали право представляти район в обласному турі цікавої гри. З побажаннями гарно й змістовно провести час та здобути перемогу до учасників перед початком змагань звернулася начальник відділу освіти райдержадміністрації Антоніна Турова.

Кожній команді необхідно було пройти 6  конкурсів і отримати якомога кращу суму балів. Насамперед хлопцям і дівчатам належало продемонструвати навички стройової підготовки. Далі показати туристичні вміння: не розгубитися й пройти по «купинах» заболочену ділянку шляху або перелетіти її на маятнику, транспортувати «потерпілого» за допомогою жердин.  Правила надання першої медичної допомоги перевірялися в конкурсі «Рятівник». А своєю силою, спритністю та влучністю юнаки мали нагоду похизуватися в «Змаганнях бійців». Поміркувати та відповісти на питання з історичного минулого рідної батьківщини командам довелося на етапі «Відун». А насамкінець «У колі друзів» виконати українську народну пісню. Призери визначалися в кожному  конкурсі окремо.

Організатори  подбали, аби перетворити змагання на справжнє свято. Для учасників гри з показовою програмою виступали вихованці козацької школи «Булат» (керівник А. Мельников). Поки діти змагалися, для кожного рою на відкритому багатті готувалася смачна та духмяна козацька каша.

Команда Ленської ЗОШ І-ІІ ст. ( в центрі М. Буслов і С. Ісматов)

Команда Ленської ЗОШ І-ІІ ст. ( в центрі М. Буслов і С. Ісматов)

– Такі змагання надзвичайно важливі у наш час, адже піднімають і виховують патріотичний дух юного покоління, – зазначив у нашій короткій розмові капітан команди «Козаки» Ленінської ЗОШ І-ІІ ст. Суннат Ісматов.

Юнак узбек за національністю, проте вважає себе українцем, бо з молодшого віку мешкає в Україні. Є у хлопця й заповітна мрія – стати Олімпійським чемпіоном із важкої атлетики й таким чином примножити спортивну славу нашої держави. Понад чотири роки Суннат  займається цим видом спорту в місцевій ДЮСШ під керівництвом свого тренера Миколи Буслова. Має великий досвід участі в змаганнях різного рівня й певні успіхи. Одна з його останніх нагород – перемога на Чемпіонаті Харківської області серед юніорів, який проходив у першій столиці наприкінці травня.

За значні досягнення в спорті Сунната запросили вчитися в Харківському обласному вищому училищі фізичної культури та спорту. Новий навчальний рік він розпочне вже у цьому закладі.

 – Україна мене виростила, дала відчути, що я чогось вартий, – говорить юнак. – Я захоплююся її природою та історією, щирістю людей та їхнім ставленням один до одного. Вірю, що нашу країну чекає гарне майбутнє. Адже ми всі цього варті!