літо 2015 Вона розпочалася 25 травня й триватиме до 31 серпня включно. Протягом червня працівники райвідділу міліції проводять профілактичні бесіди та лекції на правову тематику з відвідувачами пришкільних дитячих оздоровчих таборів. Про це інформує відділ зв’язків із громадськістю ГУМВС України в Харківській області.

Основні завдання – забезпечення правопорядку, безпеки дітей і молоді на території закладів відпочинку та оздоровлення й у громадських місцях, протидія втягненню підлітків у злочинну діяльність, попередження пияцтва, наркоманії, проституції, жебрацтва та інших негативних явищ у дитячому й молодіжному середовищах.

Наразі зусилля підрозділів кримінальної міліції у справах дітей району  передусім спрямовані на запобігання таким антигромадським проявам, як втягнення дітей   у алкоголізм та наркоманію.

Особлива увага приділяється роботі з так званими «важкими» підлітками.  На постійному контролі правоохоронців їхні заняття, перевірка відвідування  ними навчальних закладів, умов проживання в сім’ї, профілактичні бесіди тощо. На меті – не допустити втягнення юнаків і дівчат у сумнівні компанії та потрапляння в такі ситуації, які згодом можуть призвести до порушення ними законності.

Натомість, як зазначають фахівці,  основною причиною бездоглядності, безпритульності, правопорушень серед дітей є послаблення або відсутність належного контролю з боку батьків, жорстокість і насильство у сім’ї. Останнім часом до адміністративної відповідальності за невиконання обов’язків із виховання дітей  було притягнуто двох осіб.

У період літніх канікул діти більше часу проводять буз нагляду дорослих. Тож працівники міліції закликають батьків бути зараз особливо уважними до своїх синів і доньок.