насильство в сімїСтаном на кінець червня дільничними інспекторами райвідділу міліції було складено й направлено на розгляд суду 53 адміністративних протоколи за ст. 173-2 ч.1, ч.2. Кодексу України про адміністративні правопорушення (вчинення насильства в сім’ї). Про це повідомляє відділ зв’язків із громадськістю ГУ МВС України в Харківській області. Як убезпечити себе в родині від умисних дій інших членів сім’ї фізичного, сексуального, психологічного чи економічного характеру, що порушують конституційні права громадянина і наносять йому шкоду, радять правоохоронці.

Отже, якщо ви або ваші близькі стали жертвою такого насильства, вам необхідно звернутися із відповідною заявою до сектору у справах сім’ї та молоді райдержадміністрації або до місцевого органу внутрішніх справ. Відмова у прийнятті й розгляді такого звернення не допускається.
Необхідно знати, що прийняття, облік і розгляд заяв здійснюється за місцем проживання постраждалих, а також тих людей,  стосовно яких існує загроза вчинення насильства.
У заяві потрібно  вказати
прізвище, ім’я та по-батькові постраждалого,  його
місце проживання,  інформацію про те, ким вчинено насильство в сім’ї, час і місце його вчинення, умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування, інші обставини інциденту.
Відомості про особисте життя та інша інформація, що міститься у зверненні, розголошенню не підлягають.