конопляПрацівники райвідділу міліції нагадують громадянам про відповідальність щодо культивування конопель і маку снотворного. Така діяльність карається відповідно до статей Кримінального Кодексу України  та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Зокрема, згідно зі ст. 310 ККУ незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель караються штрафом до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до 6 місяців, чи обмеженням волі терміном до 3-х років.
Частина друга даної статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 7 років за незаконний посів або вирощування снотворного маку чи конопель у кількості 500 і більше рослин. Також у випадку, коли незаконний посів чи вирощування цих рослин здійснюється особою, яка була засуджена за цією статтею або раніше вчинила один зі злочинів, передбачених статтями 307, 309, 317 Кримінального кодексу України, або вчинені групою осіб з метою збуту.
Культивування (тобто посів та вирощування) наркотиковмісних рослин, до яких належать і снотворний мак та коноплі, з метою виробництва та (або) виготовлення наркотичних засобів і психотропних речовин можуть здійснювати лише підприємства державної та комунальної власності за наявності в них відповідної ліцензії.
Юридичні особи, які не мають ліцензії на культивування зазначених рослин, та фізичні особи, які є власниками або землекористувачами земельних ділянок, на яких ростуть ці рослини, зобов‘язані їх знищити.
Також передбачена відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення:
Стаття 106-1. (Невжиття заходів щодо забезпечення охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць їх зберігання та переробки)
Невжиття заходів щодо забезпечення встановленого режиму охорони посівів снотворного маку чи конопель, місць зберігання і переробки врожаю цих культур, а так само невжиття заходів щодо знищення післяжнивних залишків чи відходів виробництва, що містять наркотичні речовини, –
тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від тридцяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Невжиття землекористувачами або землевласниками на закріплених за ними земельних ділянках заходів щодо знищення дикорослих конопель чи снотворного маку
тягне за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а на посадових осіб – від тридцяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Стаття 106-2. (Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку чи конопель)
Незаконний посів або незаконне вирощування снотворного маку в кількості до ста рослин чи конопель у кількості до десяти рослин –
тягнуть за собою накладення штрафу від вісімнадцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних наркотиковмісних рослин.

Отож, у всіх випадках посіву або вирощування маку снотворного або конопель без належного дозволу буде протиправним, що є підставою для відповідальності винних в цьому осіб.

ВЗГ ГУМВС України

в Харківській області