назва вулиць

Замість вулиці Леніна — вулиця Бєльовська

У міськраді відбулося засідання топонімічної комісії щодо перейменування вулиць та скверів Краснограда, а також селища Куми. Під час жвавої дискусії істо­­рики, краєзнавці, журналісти, юристи та громадські активісти виступили переважно за відновлення колишніх назв. До слова, внести такі пропозиції на розгляд спеціальної комісії можуть як місцеві депутати, так і пересічні красноградці. Обговорення триватиме до 10 серпня включно.

Міський голова Володимир Максим пояснює, що можливе перейменування вулиць не потребуватиме спеціальної заміни реєстрації місця проживання, заміни документів, які засвідчують право власності фізичних або юридичних осіб на об’єкти нерухомого майна. Законом не передбачено граничних строків зміни юридичної адреси, тому відповідні записи можуть бути внесені разом з іншими змінами до установчих документів. Тим часом самі містяни до нововведень ставляться по-різному: одні підтримують, а решта не розуміють, нащо це робити. Утім, є Закон України «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки», котрий набув чинності 21 травня 2015 року. На виконання його вимог упродовж шести місяців міськрада повинна здійснити перейменування вулиць, провулків, скверів та інших об’єктів топоніміки, назви яких містять у собі символіку комуністичного тоталітарного режиму. Якщо цього не відбудеться, таке рішення у формі розпорядження у тримісячний строк мусить прийняти міський голова. У разі його бездіяльності, за справу береться голова облдержадміністрації. Йому для цього законом відводиться також три місяці.
В. Максим пропонує провести громадське обговорення щодо перейменування вулиць у засобах масової інформації із 10 липня до 10 серпня включно. У цьому його підтримала й топонімічна комісія.
Кожен, хто небайдужий до того, на якій вулиці буде жити, може висловити свою думку.
До речі, на сьогодні вже є рішення міськ­ради від 24 жовтня поточного року про те, що назви вулиць Жовтневої та Кривоноса залишаться без змін. Однак низку інших потрібно буде перейменувати.

Отже, свої пропозиції щодо нових назв вулиць можна залишати в обговоренні на сайті «Вістей Красноградщини», надсилати на електронну пошту vistik@kharkov.ukrtel.net або будь-яким зручним для вас способом передавати в редакцію районної газети. Телефонуйте, пишіть, приходьте.

Як зазначають у міськраді, усі варіанти опрацює спеціальна комісія й передасть на розгляд виконкому та сесії міської ради.

Запропоновано змінити старі топонімічні назви на нові:

вул. Будьонного — вул. Вишнева,
вул. Естонських стрільців — вул. Коротка (історична назва),
вул. Кірова — вул. Благовіщенська (розміщ. Благовіщенський храм),
вул. Петровського — вул. Пет­ровська (істор. назва на честь святого апостола Петра),
вул. Фрунзе — вул. Хомутовська (урочище Хомутовка),
вул. Чапаєва — вул. Слобідська,
вул. Щучки — не перейменовувати (Сергій Щучка був одним із перших, хто протистояв корупції),
вул. Комсомольська — вул. Різдвяна (істор. назва),
вул. Леніна — вул. Бєльовська (істор. назва),
вул. Ленінградська — вул. Шиндлера,
вул. Піонерська — не перейменовувати,
вул. Тельмана — не перейменовувати,
вул. Карла Маркса — не перейменовувати,
вул. Радянська — не перейменовувати,
вул. Пролетарська — не перейменовувати.
Крім того, Малу площу назвати Театральною.

Також змінити назву скверів:
сквер Красноградських дивізій або сквер Слави,
Бєльовський сквер (розміщ. кафе «Парк»),
бульвар Закоханих або бульвар Студентів (сквер біля технікуму механізації сільського господарства).

У селищі Куми рекомендується вулиці Леніна та Кірова перейменувати на Шовковичну (розміщена в напрямку колишнього шовковичного розплідника) й Горіхову відповідно.

-1 коментарів до З 10 липня розпочався збір пропозицій щодо нових назв вулиць Краснограда

 • УКР коментує:

  КОЛИ ЗКИНУТЬ ПАМ’ЯТНИК СИФІЛІТІКУ???

  • Дмитро коментує:

   Теж це питання цікавить. Пам`ятник Леніну потрібно прибрати з площі міста.

 • Артем коментує:

  Поважний артист Олег Табаков врісся в роль начальника контррозвідки Шеленберга не тільки фізично, а і морально-етично,говорячи, що українці малограмотні(Деловая столица тиждень тому).відповідає його письмовій характеристиці в 17мгновеній…- истинный … .Хоча Москва дійсно і не баловала малоросів освітою.150років кріпосного права,що не давало можливість вчитись бо була панщина,чого не було в Європі.в 1936-37роках ЦК КПСС боролась з українською національною контрреволюцією.25серпня 37р рішенням Політбюро ЦК розстріляли на Соловецьких островах 1111 українських письменників,поетів,словом високоінтелектуальних діячів.А десь до початку 60-х як розповідали старі вчителі ,вони занижували оцінки в школі(по рекомендації райкомів) щоб менше йшло з села в вузи(де жило 60% населення,як зараз в Китаї) бо хто ж буде полоти тисячі гектарів в спеку в рільничій бригаді за одні трудодні.Паспорти видали в 1970році.по суті друге кріпосне право,друга панщина,як 5років тому розповідали по радіо Голос Росії.

 • Дима коментує:

  вул. Карла Маркса, Радянську и Пролетарську можно было бы и поменять! а то Ленинградскую переименовуют а эти нет, немного странно)))

 • caly коментує:

  в стихе скрипач написано его признание о продаже души сатане такчто имя карла маркса ненужно увековечивать и имена других его последователей. нужно заменить обязательно.

 • Сергей коментує:

  чего их переименовывать,ремонтировать надо как К маркса (до упора),украинскую,и желательно б.Хмельницкого (покойники выпадают)

 • Мыкола Мурыгин коментує:

  Богомерзкие перекрашеные рыги в Краснограде саботируют закон про декомунизацию.
  Латентные сепары и антиукраинская мразь.