IMG_9939 IMG_0056Оскільки свято Івана Купала цьогоріч припало на будній день (7 липня), народні гуляння у Кобзівці вирішили перенести на кінець робочого тижня. Надвечір минулої п’ятниці до ставка з усієї округи збиралися люди. Поодинці, компаніями і цілими родинами, пішки й автомобілями, вони рухалися в напрямку пляжу. Кого тут тільки не було! Крім місцевих, кобзівців і ленінців (останніх спеціально підвозив мікроавтобус), мешканці сусідньої Андріївки Кегичівського району, Лукашівки, Володимирівки та Краснограда, Полтави й Харкова…

Організаторами чудового дійства виступили сектор молоді та спорту райдержадміністрації, ПАОП «Промінь», Молодіжний центр і кафе «Піца». Вони підготували для селян велику розважальну програму й багато призів.

Святкування розділилося на окремі частини. Біля надувної гірки та батута із захисною сіткою — постійно юрбилася дітвора, під імпровізованою сценою — більш доросла публіка, біля торгових яток — охочі поласувати морозивом та іншими смаколиками. Справжнісінький ажіотаж у любителів екстремальних атракціонів викликав водний мотоцикл із двомісною «ватрушкою». Ще б пак!  Сам генеральний директор ПАОП «Промінь» Євген Третяков майстерно, і головне — безпечно, катав тих відчайдухів, хто наважувався на цей сміливий крок. За мить дві особи в рятувальних жилетах сідали у поглиблення «ватрушки», прив’язаної тросом до мотоцикла, і — уперед! Задоволення й неймовірні відчуття приносила землякам така швидкісна подорож водоймою.

Односельці активно брали участь у конкурсах. У традиційному перетягуванні канату зійшлися команди молоді та дорослих чоловіків. Фортуна була на боці юних спортсменів.

А от підняти 16-кілограмову гирю вийшли відразу три добровольці. Кращий результат виявився у тракториста Андрія Тарноградського. Хлопець згадує, що під час служби в армії 2011 року став чемпіоном Вінниці, піднявши гирю аж 365 разів. Гідний приклад для чотирирічного синочка Кирила.

Енергійна ведуча Наталія Телевна не давала публіці нудьгувати, влаштовувала для неї веселі забави.

Стемніло. Підвечерявши кашею з овочами, піцою й шашликами, відпочивальники ще завзятіше взялися за розваги. До слова, усі ці наїдки, узвар, лимонад і квас були безкоштовними. Утім, як і атракціони.

Звичайно ж, кобзівців потішили своїми виступами самодіяльні артисти Молодіжного центру: сестри Анастасія та Марійка Дмитрук, Євген Телевний, Володимир Сиплатов та Дар’я Савастюк.

Кульмінацією вечора стала лотерея. П’ятеро поросят й одне теля очікували своїх володарів. Уявіть собі, 170 учасників за символічні 10 грн (така вартість одного білета), мали шанс поповнити домашнє господарство. Затамувавши подих, слідкували вони за лототроном. Однак головний приз — теля — дістався гості з Краснограда. Така вже примхлива пані Удача.

Свято добігало кінця. Односельці дякували керівникові «Променя» Євгену Третякову і ПП Галині Третяковій (кафе «Піца») за море позитиву, розваг і веселого настрою. Утім Євген Андрійович вважає, що не робить нічого особливого. — Сільські люди багато працюють, — говорить він. — А тому в їхній безперервній роботі має бути гідний відпочинок. До того ж, такі заходи якнайкраще об’єднують громаду.