IMG_0193 IMG_0202Зосереджені обличчя учасників, що видають напружену пульсацію думок,  надзвичайна тиша, яку іноді порушують звуки від пересування на дошках шахових фігур та натискання кнопок годинників після чергового ходу… Таким видався сьогоднішній ранок у спортивному клубі «Олімп». Тут відкрився міжобласний турнір шахістів, присвячений Міжнародному дню шахів, що відзначається 20 липня.

- Традицію проведення змагань започаткували в 2011 році, коли в Україні офіційно була встановлена дата святкування, – розповідає голова клубу Віктор Перехода. – Відтоді помірятися силою інтелекту до нас приїздять найсильніші гравці Харківської та Полтавської областей.

Нинішні змагання не стали винятком. Вони зібрали під одним дахом понад 30 учасників різного віку та спортивного досвіду з Харківщини та Полтавщини, а також Краснограда.  Серед них 6 кандидатів у майстри спорту з шахів, 12 спортсменів-першорозрядників та шахісти інших масових розрядів.

Наймолодшим учасником змагань став десятирічний Сергій Шимко із Харкова. Хлопець уже чотири роки займається шахами, а першим його учителем був дідусь, наш земляк Василь Дерунов. До Краснограда він приїхав на канікули й прийшов спробувати свої сили.

- Трохи хвилююся, – перед початком турніру зізнався Сергій. – Та сподіваюся на перемогу.

Змагання проходили за швейцарської системою: 9 турів із тривалістю партій по 30 хвилин кожна. Першим суперником Сергія шляхом випадкового жеребкування став місцевий ветеран шахів Олексій Піскунов. Цікава боротьба за перемогу розгорнулася й на інших дошках.

Турнір ще триває. Результати дізнаємося незабаром.

Отже, переможцем змагань став тренер СК “Олімп”, майстер ФІДЕ з шахів Андрій Калюжний, який набрав 8 очок із 9-ти можливих. Інші призові місця посіли представники Харкова. “Срібло” та “бронзу” турніру вибороли кандидати у майстри спорту Сергій Коваленко (7,5 очок) і Максим Татаринов (6,5 очок) відповідно. Кращою серед жінок у підсумкові  стала Вероніка Руденко, а серед юнаків — Антон Лисойван. Найбільшу кількість очок серед спортсменів об’єднання “Інваспорт” набрав кандидат у майстри спорту  Олександр Ющенко.

Переможця і призерів турніру відзначили грамотами сектору молоді та спорту РДА й заохочувальними призами.