IMG_0508Дозвілля на селі починається з місцевого осередку культури. У цьому певні в Миколо-Комишуватській громаді. Зараз тут активно просувається ремонт сільського Будинку культури, розташованого в центральній садибі. Перетворення стали можливі завдяки участі сільської ради в обласному  проекті «Разом у майбутнє». З ходом реконструкції днями ознайомився голова облради Сергій Чернов.

У приміщенні замінили вікна та двері на енергоощадні. Планують до початку осені відремонтувати концертну залу. Про необхідність проведення ремонту мешканці територіальної громади розповіли очільнику облради раніше на одному з особистих прийомів. С. Чернов пообіцяв, що роботи будуть виконані.

– Четвертий рік поспіль наша громада є учасником різноманітних інвестиційних проектів, – розповіла сільський голова Наталія Шаптала. – У рамках ініціативи ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» ми відремонтували амбулаторію загальної практики сімейної медицини, під егідою обласного проекту «Разом у майбутнє» облаштували сучасний дитячий майданчик у центрі Миколо-Комишуватої, торік – зробили капітальний ремонт покрівлі сільського Будинку культури. Нинішнього року продовжили ремонт будівлі, зокрема, працюємо за напрямком енергозбереження –  замість старих вікон і дверей встановили металопластикові.

Загальна вартість проекту 261 тис. гривень, з них – 125 тис. грн. – субвенція з обласного бюджету, решту додали з місцевої скарбниці. Та на цьому не збираються зупинятися. Концертна зала сільського Будинку культури розрахована на 250 місць. Як повідомила Н. Шаптала, також коштом сільради вже придбано повний комплект глядацьких крісел,  закуплено тканину й триває пошив нових штор та завіси для сцени.

Додатково 60 тис. гривень виділить ПАОП «Зоря», їх використають для капітального ремонту стелі та робіт із фарбування стін і підлоги. До слова, раніше за рахунок фінансової підтримки базового сільгосппідприємства в закладі культури відремонтували танцювальну залу. Тепер тут відбуваються заняття хореографічних гуртків, а холодної пори року – дискотеки для молоді.

–  Наш Будинок культури працює щодня, – говорить сільський голова. – На його базі функціонують вокальні та хореографічні гуртки для дітей і дорослих, проходять репетиції жіночого співочого ансамблю «Миколо-Комишуватські зорі» та відвідувачів гуртка художнього читання. Щомісяця силами місцевих самодіяльних артистів проводяться концерти, які збирають велику кількість  глядачів. Тому так важливо створити умови для комфортного відпочинку людей, – вважає вона.