імпульс 1Драйвова музика, гурт хлопців і дівчат, що проста неба на клаптику лінолеуму їй у такт виробляють енергійні викрутаси, подив і  аплодисменти  публіки… Таке явище віднедавна можна побачити на центральній площі міста.  Головними заводіями вуличних танців, які привертають увагу усіх перехожих, стали вихованці школи брейк-дансу «Імпульс» районного Будинку культури.

Ідея проводити заняття на свіжому повітрі прийшла засновнику та тренеру танцювального колективу Валерію Карпенку.

– Брейк-данс – один із напрямків хіп-хоп культури, що зародився в Америці наприкінці 60-х р.р. минулого століття, – говорить він. – Його основна мета – це самовираження. Завдання таких тренувань допомогти дітям перебороти свої страхи перед сценою та глядачами, подолати власні комплекси й навчити їх не боятися демонструвати  свою індивідуальність.

Сам Валерій Карпенко захопився брейкингом понад 14 років тому. Поступово дитяче захоплення стало для нього змістом життя,  а згодом й професією. Незабаром чоловік завершує навчання в Харківській державній академії  фізичної культури за спеціалізацією тренер зі спортивних танців і фітнесу.

Колектив «Імпульс» на базі РБК було створено приблизно чотири роки тому. Нині його відвідують близько 30 вихованців віком від 4-х до 14-ти років.

Одна зі старожил школи брейк-дансу Валерія Галушко. У «Імпульсі» дівчина тренується більше 3-х років.

– Цей танцювальний стиль мені подобається тим, що у ньому можна постійно експериментувати та вдосконалювати свою техніку самовираження, – ділиться вона. – Валерій Сергійович вимогливий, проте веселий, завжди зацікавлює нас. Надалі я б теж хотіла стати тренером із брейк-дансу.

Восьмирічна Віолетта Підопригора навпаки у колективі лише півроку.

– Спершу я мріяла займатися бальними танцями, проте мама порадила прийти сюди, – розповіла вона. – Я непосидюча, брейкинг саме в моєму характері.

Поки тривала репетиція, до Валерія Карпенка з проханням записати дітей у школу підходили декілька матусь. Одна з них містянка  пані Євгенія.

– Моєму Анрійкові чотири з половиною роки, варто йому тільки почути ритмічну музику, як уже починає танцювати, – пояснює молода мама. – Певна, «Імпульс» – це наш варіант.

Танцювальний колектив «Імпульс» динамічно розвивається. За досить короткий проміжок часу його вихованці зібрали низку нагород. Зокрема, торік вони посіли ІІ-ге  командне місце серед 15 команд-учасниць на Всеукраїнському фестивалі з брейк-дансу «Битва Харкова». Минулої зими срібним призером ще одного загальнонаціонального турніру «Битва шкіл», що проходив у Полтаві, в особистому заліку став Сергій Горбань. У номінації «Один на один» хлопець змагався з 97 суперниками! Нинішньої весни «срібло» Всеукраїнського танцювального фестивалю «MOTOR FEST» у категорії «Kids» виборов Денис Баглай.

Та, за словами тренера В. Карпенка, не тільки навчання дітей основам брейкингу цікавить його.

– Прагну навчити їх спілкуватися, бути розкутими та відвертими, притримуватися здорового способу життя, мати власну думку й не боятися її висловити, вирости впевненими й порядними, – зауважив керівник колективу.

Є у Валерія Карпенка й зухвала мрія. Тренер воліє, аби його учні популяризували брейкинг не лише в нашому районі та Україні, а й далеко за її межами. Тим самим прославляли й рідну Красноградщину.

Минулого року «Імпульс» започаткував проведення власного фестивалю з брейк-дансу «Hot sneakers», що у перекладі з англійської» означає «гарячі кросівки». Тоді танцювальний турнір зібрав близько 100 учасників. В. Карпенко зацікавлений, аби фестиваль став традиційним. Цьогоріч проведення  «Hot sneakers» заплановане на осінь. Проте тренер зізнається, що без підтримки спонсорів у організації фестивалю йому не обійтися. Він сподівається, що знайдуться охочі підтримати це добре починання. Можливо, ви один із них?